sobota 16 stycznia 2021

Mascelego, Walerii, Włodzimierza

reklama

Marek Kubiak po pięciu latach odwołany z funkcji szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Marek Kubiak po pięciu latach odwołany z funkcji szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

Z dniem 22 listopada ze stanowiska dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa odwołany został Marek Kubiak. O decyzji Mateusza Morawieckiego poinformował Michał Dworczyk szef KPRM. Marek Kubiak szefował RCB przez ostatnich 5 lat.

- W piątek premier Mateusz Morawiecki dokonał zmian w kierownictwie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Dyrektorowi M. Kubiakowi i zastępcom dziękujemy za 5 lat rzetelnej pracy. Na stanowisko dyrektora został powołany płk. K. Korpowski weteran 3 misji w Iraku i 2 w Afganistanie – czytamy we wpisie Michała Dworczyka szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

reklama

Marek Kubiak na funkcję dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa został powołany 17 grudnia 2015 i pełnił ją nieprzerwanie do 22 listopada. W dotychczasowej karierze zawodowej i samorządowej Marek Kubiak był m.in. radnym powiatu tureckiego kandydując z listy PIS oraz pełnił funkcje Komendanta Głównego PSP oraz Wielkopolskiego Komendanta PSP. Marek Kubiak ma stopień nadbrygadiera, czyli pierwszy stopień generalski w PSP.

- Dziękuję Panie Ministrze. To było 5 lat intensywnej służby dla Polski, w trakcie której zmierzyliśmy się z wieloma wyzwaniami. Przy okazji spotkałem wielu fantastycznych ludzi, z którymi mogłem współpracować – napisał w podziękowaniach Marek Kubiak.

Podobne artykuły

Ostrzegamy przed silnym wiatrem dla Turku i...

Ostrzegamy przed silnym wiatrem dla Turku i powiatu....

23-02-2020
Ostrzegamy przed silnym wiatrem dla Turku i...

Ostrzegamy przed silnym wiatrem dla Turku i powiatu....

09-02-2020
Starosta i burmistrz na naradzie kryzysowej w...

Starosta i burmistrz na naradzie kryzysowej w...

27-11-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama