wtorek 02 marca 2021

Halszki, Heleny, Karola

4°C bezchmurnie Pogoda na kolejne dni »
reklama

Nakrętkomania z chęci pomagania w gminie Malanów

Nakrętkomania z chęci pomagania w gminie Malanów
 

Niejednokrotnie mieszkańcy Malanowa pokazywali jak bardzo nakręceni są na pomaganie. Gdy tylko pojawia się potrzeba otwierają swoje serca i portfele. Potrzeby niestety nie ustają. W ubiegłym roku zbieraliśmy na Wiktora, w tym roku na Olę i Kingę i choć każdy z nas marzy o tym, żebyśmy wszyscy byli zdrowi, to niestety nie na wszystko możemy mieć wpływ. Najważniejsze jest jednak to, żeby być otwartym na potrzeby innych i nie odwracać się gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy.

Jedną z form wsparcia potrzebujących jest zbieranie plastikowych nakrętek. Idea prosta i niewymagająca od osób biorących w niej udział dużego zaangażowania. Tak naprawdę pozbywamy się czegoś co i tak trafiłoby do śmieci, tymczasem wrzucając je do specjalnie oznakowanych pojemników pomagamy konkretnej osobie. Kilka plastikowych korków ma niewielką wartość, jednak łącząc siły można uzbierać ich całkiem sporo, co w efekcie przekłada się na realne pieniądze.

reklama

Z inicjatywy Młodzieżowej Rady Gminy w Malanowie pojemnik na nakrętki od lipca znajduje się w budynku urzędu. Nakrętki zbieraliśmy dla Kingi Podębskiej z Turku, a obecnie zbieramy dla Oli Zwolińskiej. Pojemnik zdążył się już zapełnić wiele razy co pokazuje,  że odzew mieszkańców jest pozytywny.

Ostatnio, jedna z naszych młodych mieszkanek wyszła z inicjatywą zakupu metalowych serduszek na nakrętki, które byłyby dostępne dla mieszkańców przez cały rok. Podobne pojemniki na nakrętki ostatnio cieszą się coraz to większą popularnością. Pomysł jest fajny i nie mówimy nie. Na początek jednak proponujemy inne rozwiązanie. Nasz „nakrętkowy” pojemnik będzie od teraz wystawiony przed budynkiem urzędu gminy i dostępny o każdej porze dnia. Jednocześnie prosimy o wrzucanie do pojemnika tylko i wyłącznie nakrętek a  nie śmieci bo i tak się zdarzyło. Informujemy przy tym, że wejście do urzędu jest monitorowane. 

Tymczasem robiąc ostatnie przedświąteczne porządki zachęcamy  do oddawania nam nakrętek, dbajmy o innych, o siebie i środowisko.

reklama

źródło: UG Malanów

Podobne artykuły

Społeczność ZSR walczy o zdrowie Pani Bogusi....

Społeczność ZSR walczy o zdrowie Pani Bogusi. Akcja...

9 lt.
Centrum Wolontariatu apeluje o wsparcie dla...

Centrum Wolontariatu apeluje o wsparcie dla...

21 st.
Trwa kosztowna i długotrwała rehabilitacja...

Trwa kosztowna i długotrwała rehabilitacja Kingi...

13 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama