sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

XXVII Sesja Rady Gminy Władysławów. Budżet na 2021 rok przyjęty jednogłośnie

XXVII Sesja Rady Gminy Władysławów. Budżet na 2021 rok przyjęty jednogłośnie - fot. UG Władysławów
fot. UG Władysławów 

Radni Gminy Władysławów podczas XVII sesji, która miała miejsce w poniedziałek, tj. 28 grudnia 2020 roku, jednogłośnie zdecydowali o przyjęciu budżetu na 2021 rok. Na inwestycje zapisano w nim ponad pięć milionów złotych.

,,Budżet gminy jest to plan dochodów i wydatków, i ten plan musi być sobie równy. Przygotowując budżet musimy określić, jakie mamy dochody i tutaj posługujemy się informacjami Ministerstwa czy Wojewody Wielkopolskiego, a także planami finansowymi od Kierowników jednostek organizacyjnych Gminy. Analizujemy te dokumenty. W pierwszej kolejności jesteśmy zobowiązani, aby zabezpieczyć środki na spłatę długu, odsetek i pożyczek, jakie mamy, wszelkie wynagrodzenia, utrzymanie obiektów użyteczności publicznej, szkół, jednostek kultury. To, co nam zostaje możemy przeznaczyć na działalność inwestycyjną. Nie jest to zbyt duża kwota w naszej Gminie, ale staramy się w pierwszej kolejność wprowadzić te zadania, gdzie mamy gotowe projekty wykonane w latach poprzednich. W kolejnym etapie są wprowadzane zadania niezbędne do poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców naszej Gminy. Staramy się robić w pierwszej kolejności wszystkie zadania związane z doprowadzeniem wody do budynków, tak aby mogli się osiedlać nowi mieszkańcy. Kolejne zadania zgłaszane przez Państwa Radnych są również realizowane. Gdybyśmy je wszystkie zebrali to ten budżet, ponad 40 mln zł niestety nie wystarczyłby, dlatego musimy sukcesywnie, po kolei te zadania realizować. Z czasem to wszystko się uda. Aktualnie cieszymy się, że udało się pozyskać środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, bo to znacznie zwiększa nasz budżet i pozwala na realizację zadań, na które trudno byłoby się zdecydować, gdybyśmy tych środków nie mieli. Zadania na 2021 rok to takie zadania, gdzie rzeczywiście możemy pozyskać dofinansowanie ze środków zewnętrznych” – podkreślała Wójt Gminy Elżbieta Klanowska

reklama

Dochody Gminy Władysławów ustalono na kwotę ponad 40,5 mln zł, zaś wydatki bieżące to kwota blisko 39 mln zł. Na inwestycje Gmina Władysławów zamierza przeznaczyć ponad 5 mln zł. Wydatki inwestycyjne wzrosły dzięki kwocie 2,4 mln zł, które Samorząd pozyskał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę kanalizacji deszczowej w Wyszynie. Pozostałe zadania ujęte w budżecie na 2021 rok to modernizacja stacji uzdatniania wody wraz z nadbudową i zmianą konstrukcji dachu w Natalii, rozbudowa sieci wodociągowej w Głogowie, Tarnowskim Młynie, Wyszynie oraz Przyborowie, a także rozbudowa sieci wodociągowej w pasie drogi Russocice-Malinie, zakup oraz montaż dmuchawy napowietrzającej na oczyszczalni ścieków w Russocicach. W ramach autopoprawek do budżetu wprowadzono także zadania dotyczące wykonania projektu budowy drogi w miejscowości Jabłonna, wykonania projektu termomodernizacji sali spotkań wiejskich w Małoszynie, przebudowy chodnika na ul. Felicjanowskiej, budowy oświetlenia ulicznego w miejscowości Skarbki, dokumentacji na budowę chodnika na ul. Jana Pawła II, Wadowickiej oraz Niegowickiej.

Wójt Elżbieta Klanowska podziękowała Radnym za jednomyślność w głosowaniu nad budżetem na 2021 rok. Szczególne podziękowania trafiły również do Skarbnik Gminy Marzeny Ressel, która przygotowywała projekt uchwały budżetowej.

W dalszej części sesji podjęto m.in. uchwałę dot. przyjęcia Strategii Rozwoju Gminy Władysławów na lata 2021-2028, Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2021 rok, Wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych na terenie Gminy Władysławów w latach 2021-2022, zmian w budżecie Gminy Władysławów na 2020 rok, zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Władysławów na lata 2020-2028, czy też określenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości za usługi w zakresie odbierania i unieszkodliwiania odpadów komunalnych oraz opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych.

źródło: UG Władysławów

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

fot. UG Władysławów2
fot. UG Władysławów3

Podobne artykuły

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w...

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w Słodkowie....

26 wrz.
Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne...

Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne jednak...

22 wrz.
Sześcioro uczniów

Sześcioro uczniów "Piątki" wzięło udział w obradach...

4 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama