czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Młoda Lewica z Turku przeciwna wydatkom na religię w szkołach

Młoda Lewica z Turku przeciwna wydatkom na religię w szkołach
 

W styczniu br. Młoda Lewica w Powiecie Tureckim skierowała zapytania do Wójta gminy Turek oraz Starosty Tureckiego o wydatki związane z prowadzeniem zajęć lekcji religii w podległych im placówkach oświatowych.

Zapytanie dotyczyło wynagrodzeń katechetów i księży będących na etatach w placówkach oświatowych w minionym 2020 roku. Mowa o wszystkich szkołach podstawowych podległych gminie wiejskiej oraz szkołach średnich w Turku i powiecie podległych Starostwu Powiatowemu czyli ZSR CKP w Kaczkach Średnich, ZST w Turku oraz Liceum Ogólnokształcące w Turku .

reklama

Na zapytanie Młodej Lewicy z Turku w ramach ustawy o dostępie do informacji publicznej, odpowiedź uzyskano tylko od gminy wiejskiej Turek. -Odpowiedź pojawiła się tylko od strony Gminy, która na nauczanie religii w 6 szkołach wydaje 471 566,39 zł. Adam Nowak uważa że są to ogromne pieniądze, które można by było przeznaczyć na inne wydatki bardziej potrzebne dla mieszkańców oraz że, szkoła powinna być dla uczniów o każdym wyznaniu! - informuje w nadesłanej do redakcji informacji Adam Nowak, przedstawiciel Młodej Lewicy w Turku.

Podobne artykuły

Wideo: Konferencja Lewicy z udziałem Posła...

Wideo: Konferencja Lewicy z udziałem Posła Tadeusza...

13 mrz.
Jesteś młody, zaangażowany i wyrazisty? Lokalne...

Jesteś młody, zaangażowany i wyrazisty? Lokalne...

25 lt.
Blisko milion złotych na lekcje religii w...

Blisko milion złotych na lekcje religii w szkołach...

22 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama