środa 03 marca 2021

Kingi, Maryna, Tycjana

reklama

Blisko milion złotych na lekcje religii w szkołach średnich Powiatu Tureckiego

Blisko milion złotych na lekcje religii w szkołach średnich Powiatu Tureckiego
 

W nadesłanym kolejnym zestawieniu wydatków na organizację lekcji religii jakie pozyskała Młoda Lewica od samorządów powiatu znajduje się odpowiedź ze Starostwa Powiatowego w Turku. Wg informacji przekazanych przez Powiat Turecki na lekcje religi w szkołach średnich przeznaczono w 2020 roku ponad 984 tys. złotych.

Zapytanie dotyczyło wynagrodzeń katechetów i księży będących na etatach w placówkach oświatowych podległych danemu samorządowi w minionym roku. Największe środki wśród szkół średnich wydatkowano w Zespole Szkół Technicznych w Turku w kwocie 484 681,37 zł. Kolejna pozycja to I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Turku z kwotą 276 379,14 zł. Najniższe koszty lekcji religii w 2020 roku poniesiono w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich na kwotę 223 849, 65 zł.

reklama

Jak informuje przedstawiciel Młodej Lewicy Adam Nowak z uwgii na duże zainteresowanie tematem, podobne zapytania wystosowano do pozostałych samorządów. -Ze względu na zainteresowanie mediów oraz w większości pozytywnej reakcji mieszkańców powiatu Tureckiego postanowiłem w piątek napisać kolejne wnioski do pozostałych gmin na terenie naszego powiatu. Są to gminy Tuliszków, Dobra, Brudzew, Kawęczyn, Malanów, Władysławów, Przykona. - informuje Adam Nowak.

W powyższej liście dziwi brak zapytania do Urzędu Miejskiego w Turku, któremu podległe są trzy szkoły podstawowe działające na terenie miasta i w których także organizowane są zajęcia z religii.

Blisko milion złotych na lekcje religii w szkołach średnich Powiatu Tureckiego

Podobne artykuły

Jesteś młody, zaangażowany i wyrazisty? Lokalne...

Jesteś młody, zaangażowany i wyrazisty? Lokalne...

25 lt.
Młoda Lewica z Turku przeciwna wydatkom na...

Młoda Lewica z Turku przeciwna wydatkom na religię w...

17 lt.
Listy do redakcji: Młoda Lewica z Turku...

Listy do redakcji: Młoda Lewica z Turku zachęcała do...

19 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama