sobota 15 maja 2021

Dionizego, Nadziei, Zofii

11°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Szybka zbiórka funduszy na akcję Młodej Lewicy. Tęczowe billboardy pojawiły się w Turku.

Szybka zbiórka funduszy na akcję Młodej Lewicy. Tęczowe billboardy pojawiły się w Turku.
 

Chłopiec z tęczową torbą na ramieniu i śladem po uderzeniu na twarzy, z wymownym hasłem u boku: „Kochajcie mnie, mamo i tato". Ten obrazek pojawił się na billboardach w kilkunastu miastach w Polsce. Dzięki akcji lokalnych struktur Młodej Lewicy, tęczowe billboardy pojawiły się także w Turku.

Pod koniec marca Młoda Lewica w Turku rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na tęczowy billboard nawołujący do miłości dzieci z środowiska LGBTQ+ przez swoich rodziców. Po paru tygodniach w Turku stanęło 6 takich billboardów przygotowanych przez organizacje działające na rzecz równości czyli stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, Grupę Stonewall, Kulturę Równości oraz Tolerado.

reklama

Autorką pomysłu i obrazka na plakaty jest Karolina „Szarosen" Plewińska. Ma to być odpowiedź na antyrozwodowe plakaty, które w ostatnim czasie „zalały” Polskę.

Przedstawiciele Młodej Lewicy w Turku dziekują osobom, które wsparły zbiórkę. -Dzięki wam billboardy wiszą w naszym mieście w takich miejscach jak: ul. Żeromskiego, ul. 3-go Maja, Al, Jana Pawła II, ul. Kolska Szosa (parking Intermarche oraz parking Kauflandu), oraz ul. Łąkowa – informuje Młoda Lewica Turek.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Kwiaty dla Turkowianek na Dzień Kobiet

Kwiaty dla Turkowianek na Dzień Kobiet

8 mrz.
Jesteś młody, zaangażowany i wyrazisty? Lokalne...

Jesteś młody, zaangażowany i wyrazisty? Lokalne...

25 lt.
Blisko milion złotych na lekcje religii w...

Blisko milion złotych na lekcje religii w szkołach...

22 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama