sobota 15 maja 2021

Dionizego, Nadziei, Zofii

11°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Pierwsze w powiecie miasteczko ruchu drogowego powstanie we Władysławowie

Pierwsze w powiecie miasteczko ruchu drogowego powstanie we Władysławowie - Fot. ilustracja poglądowa
Fot. ilustracja poglądowa 

Pierwsze w powiecie tureckim miasteczko ruchu drogowego powstanie we Władysławowie. Podpisano już umowę na realizację zadania z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, na podstawie której Gmina Władysławów otrzymała pomoc na wykonanie inwestycji w kwocie 99.975,00 zł.

W ubiegłym roku Gmina Władysławów złożyła do Lokalnej Grupy Działania Turkowska Unia Rozwoju - T.U.R. wniosek o przyznanie pomocy na realizację zadania pn. ,,Budowa miasteczka ruchu drogowego wraz z ogólnodostępną infrastrukturą sportowo-rekreacyjną” we Władysławowie.

reklama

Przedmiotowa inwestycja spełniła wszystkie wymogi z ogłoszenia o naborze i niebawem powstanie na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego we Władysławowie, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej i Przedszkola Gminnego. Takie położenie obiektu zachęci do spędzania wolnego czasu aktywnie, a jednocześnie pozwoli poznać i utrwalić wiedzę z zakresu ruchu drogowego oraz bezpiecznego zachowywania się na drodze. Będzie to pierwszy taki obiekt w powiecie tureckim, który pozwoli zdobyć uprawnienia do prowadzenia rowerów po drogach publicznych. Projekt uzyskał również pozytywną opinię Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu, zgodnie z którą przedmiotowy projekt wpisuje się w realizowaną dotychczas strategię budowy i doposażenia miasteczek ruchu drogowego na terenie Wielkopolski.

W ramach miasteczka ruchu drogowego powstanie m.in. jedno skrzyżowanie równorzędne, jedno skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, rondo, fragment drogi jednokierunkowej, przejścia dla pieszych, przejazd kolejowy, jezdnia do wykonywania tzw. „ósemki”, miejsce na rowerowy tor przeszkód, a także oznakowanie poziome i pionowe oraz elementy małej architektury. Wolne przestrzenie miasteczka zostaną uzupełnione o wykonane z masy termoplastycznej gry podwórkowe dla dzieci i młodzieży szkolnej, które nie tylko edukują, lecz także wspierają integrację i pobudzają do wspólnego działania.

Poprzez realizację przedsięwzięcia pn. ,,Budowa miasteczka ruchu drogowego wraz z ogólnodostępną infrastrukturą sportowo-rekreacyjną” zostanie osiągnięty cel, jakim jest uatrakcyjnienie istniejącej oferty sportowo-rekreacyjnej spędzania czasu wolnego na terenie gminy Władysławów.

reklama

źródło: UG Władysławów

Pierwsze w powiecie miasteczko ruchu drogowego powstanie we Władysławowie

Podobne artykuły

Aktywna turystyka z nutą tradycji regionalnych....

Aktywna turystyka z nutą tradycji regionalnych....

22 kw.
Nowy pomnik zastąpi głaz w Malanowie. Pozyskano...

Nowy pomnik zastąpi głaz w Malanowie. Pozyskano...

21 kw.
Kiermasz Bożonarodzeniowy z LGD Tur tym razem w...

Kiermasz Bożonarodzeniowy z LGD Tur tym razem w...

14-11-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama