niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

5°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Obostrzenia przedłużone do 25 kwietnia. Majówki nie będzie - hotele zamknięte do 3 maja.

Obostrzenia przedłużone do 25 kwietnia. Majówki nie będzie - hotele zamknięte do 3 maja.
 

Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji 14 kwietnia br. ogłosił, że rząd zdecydował się przedłużyć obowiązujące obostrzenia do 25 kwietnia z wyjątkami. Od poniedziałku otwarte zostaną przedszkola, żłobki i miejsca do uprawiania sportu na powietrzu.

-Wciąż odnotowujemy dużą liczbę zajętych respiratorów i łóżek w szpitalach, a także zgonów z powodu COVID-19. Ze względu na wydolność służby zdrowia i troskę o życie obywateli, zadecydowaliśmy o przedłużeniu większości obostrzeń do 25 kwietnia - informuje Ministerstwo Zdrowia.

reklama

Od 19 kwietnia otwarte zostaną żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dozwolony będzie także sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z pewnymi ograniczeniami. Zajęcia sportowe dozwolone będą w grupach maksymalnie do 25 osób.

W zakresie hoteli i noclegów dotychczasowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać do 3 maja włącznie. Jak poinformował Adam Niedzielski, w weekend majowy zwiększone zostaną kontrole policji i inspekcji sanitarnej. Ma to ograniczyć majówkowe wyjazdy.

Przedłużono obowiązujące zasady bezpieczeństwa (z wyjątkami) dotyczące ilości osób w obiektach do 25 kwietnia. Obiekty kultu religijnego - max 1os./20m2, placówki handlowe poniżej 100m2 1 os./15m2 lub powyżej 100m2 1 os./20m2, centra handlowe, fryzjerzy oraz salony urody nadal zamknięte.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4

Podobne artykuły

Koronawirus. Rząd wprowadza nowe ostrzejsze...

Koronawirus. Rząd wprowadza nowe ostrzejsze...

08-12-2021
Szpital wydłuża czas pracy punktu wymazowego....

Szpital wydłuża czas pracy punktu wymazowego....

25-11-2021
Dotacja na sprzęt dla SP ZOZ w Turku od...

Dotacja na sprzęt dla SP ZOZ w Turku od producenta...

23-11-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama