niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

18°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Nowy pomnik zastąpi głaz w Malanowie. Pozyskano środki z funduszy europejskich.

Nowy pomnik zastąpi głaz w Malanowie. Pozyskano środki z funduszy europejskich.
 

Pomnik znajdujący się, przy ul. Tureckiej w Malanowie pamięta wiele podniosłych wydarzeń. Nie jedno Narodowe Święto Niepodległości, nie jedne obchody Powstania Wielkopolskiego odbyły się pod tym pomnikiem. Jest to szczególne miejsce oddające hołd walczącym o wolność ojczyzny, niestety z biegiem czasu straciło na walorach estetycznych i użytkowych. Udało się pozyskać środki finansowe na postawienie nowego pomnika i odświeżenie terenu wokół.

Czas i warunki atmosferyczne zrobiły swoje. Gmina Malanów zamierza odnowić to miejsce, przywrócić jego dawną świetności i tym samym przypomnieć lokalnemu społeczeństwu o istocie i wadze miejsca pamięci narodowej. -Zamierzamy postawić nowy pomnik „Walczącym o wolność ojczyzny” oraz zagospodarować przy nim teren. - informuje UG Malanów.

reklama

Udało się pozyskać zewnętrzne z „Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie” w celu wykonania nowego monumentu oraz odnowienia terenu otaczającego pomnik. Na początku kwietnia podpisano umowę grantową na realizację w/w przedsięwzięcia, w ramach której Gmina Malanów otrzyma 11 000 zł. Szacowana wartość zadania to 12 679,50 zł.

Odnowiony pomnik i teren będzie wizytówką miejscowości i uatrakcyjni turystycznie obszar Lokalnej Grupy Działania: Turkowska Unia Rozwoju. Nowy pomnik historyczny będzie miał szczególne znaczenie dla społeczności lokalnej oraz wartości kulturowej narodu, zgodnie z maksymą  Józefa Piłsudskiego „Naród, który traci pamięć przestaje być narodem. Staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”

źródło: UG Malanów / KP

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Nowy pomnik zastąpi głaz w Malanowie. Pozyskano środki z funduszy europejskich.

Podobne artykuły

Magia w Wozowni. Joanna Aleksandrowicz...

Magia w Wozowni. Joanna Aleksandrowicz zaczarowała...

30 lip.
Warsztaty mydlarskie w Krwonach. Panie z KGW...

Warsztaty mydlarskie w Krwonach. Panie z KGW...

26 lip.

"Rodzina Swojaki" czyli atrakcyjne rabaty u...

26 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama