sobota 24 lipca 2021

Kingi, Krystyna, Michaliny

17°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejne serce na nakrętki. Tym razem w gminie Przykona

Kolejne serce na nakrętki. Tym razem w gminie Przykona
 

Przed Urzędem Gminy w Przykonie umieszczony został kosz w kształcie serca, do którego mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki. Mogą to być nakrętki butelek np. po napojach, kawie, mleku, czy jogurtach. W pojemniku zostawić możemy również nakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów.

Serce zostało zakupione z inicjatywy radnego Gminy Przykona Przemysława Kamińskiego w ramach działań proekologicznych. W swoich założeniach przedsięwzięcie poprawi więc edukację ekologiczną i świadomą segregację odpadów, mieszkańcom zaś będzie stale przypominać, że poprzez tak prostą czynność mogą wspomóc środowisko.

reklama

Poza wymiarem ekologicznym inicjatywa ta, może wspomóc również potrzebujących. To kolejne serce na nakrętki, które pojawiło się w przestrzeni publicznej. Wcześniej podobne konstrukcje stanęły w wielu miejscach na terenie miasta oraz gmin powiatu tureckiego.

źródło: UG Przykona

Podobne artykuły

Hej, Krwiodawcy! Nadchodzi kolejna akcja poboru...

Hej, Krwiodawcy! Nadchodzi kolejna akcja poboru krwi...

19 lip.
Paulina chce znów cieszyć się życiem i rodziną....

Paulina chce znów cieszyć się życiem i rodziną....

5 lip.
Zbiórka darów dla pogorzelców z Nowa Biała. OSP...

Zbiórka darów dla pogorzelców z Nowa Biała. OSP...

25 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama