piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

8°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Ponad 600 uczniów kończy edukację w szkołach średnich powiatu. Przed nimi już tylko matura.

Ponad 600 uczniów kończy edukację w szkołach średnich powiatu. Przed nimi już tylko matura.
 

Podobnie jak rok temu bez uroczystych apeli i akademii kształcenie w szkołach średnich powiatu tureckiego kończą dziś tj. 30 kwietnia uczniowie klas maturalnych. Przed tegorocznymi absolwentami jeszcze tylko weekend majowy, który poprzedzi zmagania w najważniejszym z egzaminów czyli egzaminie maturalnym.

Jak informuje wydział Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Turku, dziś tj. 30 kwietnia 2021 roku swoje kształcenie kończy 629 uczniów w całym powiecie. W ilości tegorocznych absolwentów spośród trzech szkół średnich działających na terenie powiatu tureckiego przoduje turkowskie liceum z liczbą 273 osób, na drugim miejscu jest Zespół Szkół Technicznych w którym edukację zakończy 239 wychowanków. Trzecie miejsce jak co roku przypadło Zespołowi Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich z liczbą 117 absolwentów.

reklama

Do tegorocznych absolwentów, gratulacje i słowa wsparcia przed nadchodzącymi maturami wystosowali dyrektorzy poszczególnych szkół oraz starosta turecki Dariusz Kałużny. - Jestem przekonany, że wiedza i umiejętności zdobyte w naszych szkołach, które wyznaczają najwyższe standardy kształcenia, oferując ciekawe, nowoczesne i innowacyjne metody nauczania, zapewnią Wam wysoki poziom wyników maturalnych z jednoczesnym znakomitym przygotowaniem do wejścia w dorosłe życie – napisał w liście do uczniów starosta Dariusz Kałużny.

Już po wekendzie majowym na dzisiejszych absolwentów czeka matura. W tym roku praktycznie wszyscy uczniowie ostatnich klas szkół średnich z powiatu przystąpią do tego ważnego egzaminu.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Wielki come back! Majówka Powiatu Tureckiego w...

Wielki come back! Majówka Powiatu Tureckiego w...

17 maj.
Maturzyści z powiatu tureckiego zakończyli...

Maturzyści z powiatu tureckiego zakończyli naukę w...

30 kw.
Koncert charytatywny dla pogrążonej w wojnie...

Koncert charytatywny dla pogrążonej w wojnie Ukrainy...

1 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama