piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Od języka polskiego rozpoczęły się tegoroczne matury. Egzamin w powiecie tureckim zdaje blisko 600 uczniów.

Od języka polskiego rozpoczęły się tegoroczne matury. Egzamin w powiecie tureckim zdaje blisko 600 uczniów.
 

Tegoroczne egzaminy maturalne rozpoczęły się dziś tj. we wtorek 4 maja o godz. 9.00 we wszystkich szkołach średnich powiatu. Maturzyści o jak najlepsze wyniki walczyć będą do 20 maja. W tym roku obyło się bez incydentów związanych z alarmami bombowymi, które w latach ubiegłych torpedowały start matur.

Ze względu na pandemię koronawirusa maturzyści i nauczyciele podczas tegorocznych egzaminów muszą zachować szczególne środki ostrożności. Chodzi m. in. o zachowanie odpowiedniej odległości i nietłoczenie się przed wejściami do sal egzaminacyjnych. Szkoły zostały zobowiązane do dezynfekcji krzeseł i biurek przed i po egzaminach oraz wietrzenia sal po i przed. W powiecie tureckim funkcjonują trzy szkoły średnie tj Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Ogólnokształcących oraz Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Łącznie do matur przystąpiło 595 uczniów.

reklama

We wszystkich szkołach średnich w tym roku do matury podchodzi łącznie 572 osoby. W rozbiciu na poszczególne szkoły ilość maturzystów wygląda następująco: LO Turek 273 osoby, w ZST 230 a w ZSR w Kaczkach Śr. 92 absolwentów. Każdy z tegorocznych maturzystów musi podejść do egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym z trzech obowiązkowych przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego. W całym kraju do egzaminów maturalnych przystąpiło około 280 tysięcy maturzystów.

Matura jest dla młodych przepustką na studia, nic więc dziwnego, że towarzyszy jej duży stres i obawa, aby uzyskać zadowalające wyniki. Kto sumiennie czytał lektury - nie powinien się bać, jednak, jak wiadomo, zawsze może pojawić się coś, co wywołuje zaskoczenie. Często też silne nerwy i presja robią swoje, co sprzyja pomyłkom i niepotrzebnym łzom.

Mamy jednak nadzieję, że tegoroczne egzaminy upłyną spokojnie i za jakiś czas będą tylko miłym wspomnieniem. Maturzystom życzymy połamania pióra i czekamy na opinie odnośnie tematów i stopnia trudności postawionych przed nimi zadań!

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Trzymamy dobry kurs. Znamy wyniki matur 2022

Trzymamy dobry kurs. Znamy wyniki matur 2022

5 lip.
Ruszyły egzaminy ósmoklasistów. W Turku zdaje...

Ruszyły egzaminy ósmoklasistów. W Turku zdaje je...

24 maj.
Ruszyły matury. Ponad sześciuset abiturientów...

Ruszyły matury. Ponad sześciuset abiturientów zdaje...

4 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama