sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Od języka polskiego rozpoczęły się tegoroczne matury. Egzamin w powiecie tureckim zdaje blisko 600 uczniów.

Od języka polskiego rozpoczęły się tegoroczne matury. Egzamin w powiecie tureckim zdaje blisko 600 uczniów.
 

Tegoroczne egzaminy maturalne rozpoczęły się dziś tj. we wtorek 4 maja o godz. 9.00 we wszystkich szkołach średnich powiatu. Maturzyści o jak najlepsze wyniki walczyć będą do 20 maja. W tym roku obyło się bez incydentów związanych z alarmami bombowymi, które w latach ubiegłych torpedowały start matur.

Ze względu na pandemię koronawirusa maturzyści i nauczyciele podczas tegorocznych egzaminów muszą zachować szczególne środki ostrożności. Chodzi m. in. o zachowanie odpowiedniej odległości i nietłoczenie się przed wejściami do sal egzaminacyjnych. Szkoły zostały zobowiązane do dezynfekcji krzeseł i biurek przed i po egzaminach oraz wietrzenia sal po i przed. W powiecie tureckim funkcjonują trzy szkoły średnie tj Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Ogólnokształcących oraz Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Łącznie do matur przystąpiło 595 uczniów.

reklama

We wszystkich szkołach średnich w tym roku do matury podchodzi łącznie 572 osoby. W rozbiciu na poszczególne szkoły ilość maturzystów wygląda następująco: LO Turek 273 osoby, w ZST 230 a w ZSR w Kaczkach Śr. 92 absolwentów. Każdy z tegorocznych maturzystów musi podejść do egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym z trzech obowiązkowych przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego. W całym kraju do egzaminów maturalnych przystąpiło około 280 tysięcy maturzystów.

Matura jest dla młodych przepustką na studia, nic więc dziwnego, że towarzyszy jej duży stres i obawa, aby uzyskać zadowalające wyniki. Kto sumiennie czytał lektury - nie powinien się bać, jednak, jak wiadomo, zawsze może pojawić się coś, co wywołuje zaskoczenie. Często też silne nerwy i presja robią swoje, co sprzyja pomyłkom i niepotrzebnym łzom.

Mamy jednak nadzieję, że tegoroczne egzaminy upłyną spokojnie i za jakiś czas będą tylko miłym wspomnieniem. Maturzystom życzymy połamania pióra i czekamy na opinie odnośnie tematów i stopnia trudności postawionych przed nimi zadań!

Podobne artykuły

Mistrzowski Obóz Sportowy KyokuSHINkai  Karate EKO

Mistrzowski Obóz Sportowy KyokuSHINkai Karate EKO

14 wrz.
Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w...

Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w egzaminach....

7 lip.
443 zdało, 148 nie zdało. Maturzyści poznali...

443 zdało, 148 nie zdało. Maturzyści poznali wyniki...

6 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama