poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Dzień Strażaka w gminie Władysławów. Druhowie pamiętają o św. Florianie.

Dzień Strażaka w gminie Władysławów. Druhowie pamiętają o św. Florianie.
 

Druhowie z gminy Władysławów zebrali się na wspólnej modlitwie i złożyli kwiaty przed figurą znajdującą się przy strażnicy OSP we Władysławowie. W ten sposób uczcili pamięć swojego patrona, świętego Floriana.

Św. Florian to żołnierz i męczennik. Jest czczony w całej Polsce głównie jako patron podczas klęsk pożaru, powodzi i sztormów oraz patron strażaków. W dniu święta swojego patrona, tj. 4 maja, Druhowie z gminy Władysławów zebrali się na Mszy Świętej, aby modlitwą uczcić jego pamięć, podziękować za służbę i prosić o wstawiennictwo. We wspólnej modlitwie wraz z Druhami uczestniczyły m.in. Wójt Gminy Elżbieta Klanowska i Przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Michalak. Po Eucharystii złożono symboliczną wiązankę kwiatów przed figurą św. Floriana.

reklama

Historia św. Floriana jako patrona strażaków ma swoje źródło w XVI w., kiedy pożar strawił tę część Krakowa, w której znajduje się dzielnica Kleparz. Ocalała jedynie wystawiona na Kleparzu okazała świątynia, właśnie z relikwiami św. Floriana.

źródło/fot: UG Władysławów

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7

Podobne artykuły

Raz, dwa, trzy... Strażakiem możesz być i Ty!

Raz, dwa, trzy... Strażakiem możesz być i Ty!

7 czerw.
Powiatowe obchody Dnia Strażaka i 100-lecie OSP...

Powiatowe obchody Dnia Strażaka i 100-lecie OSP...

30 maj.
Strażackie święto w gminie Władysławów i...

Strażackie święto w gminie Władysławów i 100-lecie...

15 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama