środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

OTOP Turek: Ochrona bociana w Gminie Przykona. Zaobrączkowano 17 piskląt

OTOP Turek: Ochrona bociana w Gminie Przykona. Zaobrączkowano 17 piskląt
 

W środę 30 czerwca br. odbyła się II edycja projektu "Ochrona bociana białego na terenie Gminy Przykona". W ramach współpracy z władzami gminy Przykona, członkowie TGL OTOP zaobrączkowali 17 piskląt bociana białego z 6 gniazd oraz dokonali przeglądu gniazd i usunęli zagrażające życiu ptaków sznurki i inne śmieci, które ptaki wykorzystały jako materiał do budowy gniazd.

Pisklęta zaobrączkował członek grupy TGL OTOP Turek Mariusz Kepiński. W tym roku bociany zajęły nowe gniazda ( Wichertów i Sarbice), co ucieszyło nie tylko gospodarzy, ale i nas. Tegoroczną zagadką było odkrycie 3 wysiadywanych jeszcze jaj, podczas gdy w Radyczynach pisklęta ćwiczą już skrzydła do pierwszych lotów. Apelujemy do mieszkańców wsi o niepozostawianie sznurków na polach oraz zbieranie tych znalezionych, by nie zagrażały one życiu ptaków. Poniżej zdjęcie martwych mazurków zaplątanych w sznurki pod bocianim gniazdem.

reklama

Projekt, który finansuje gmina Przykona pozwala na monitorowanie gniazd i usuwanie niebezpiecznych materiałów (sznurków, plastików, szmat itp). Mamy nadzieję, że wkrótce i inne gminy podejmą współpracę na rzecz ochrony gniazd bocianich w powiecie turkowskim. Zachęcamy do kontaktu z TGL OTOP.

material prasowy nadesłany

Podobne artykuły

OTOP Turek wspiera populację rybołowa

OTOP Turek wspiera populację rybołowa

7 lip.
Obrączkowanie rybitw i montaż tabliczek na...

Obrączkowanie rybitw i montaż tabliczek na wyspie na...

1 lip.
Weekend z OTOP: Jerzyk (Apus apus) - ptak...

Weekend z OTOP: Jerzyk (Apus apus) - ptak przestworzy

25 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama