poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

9°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Wmurowano akt erekcyjny pod budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Dziadowicach

Wmurowano akt erekcyjny pod budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Dziadowicach
 

„Mając na względzie dobro społeczne, zdrowie i tężyznę fizyczną społeczeństwa gminy Malanów oraz wychowanie młodzieży w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji, a także doceniając wkład i zaangażowanie społeczeństwa lokalnego w tworzeniu jak najlepszych warunków do nauki i wychowania młodzieży w Roku Pańskim 2021 postanowiono zbudować salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej w Dziadowicach…”

Powyższe słowa to fragment aktu erekcyjnego, który podpisano, złożono w metalowej tubie, a następnie wmurowano w jedną ze ścian nowo wznoszonej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Dziadowicach. Uroczystość odbyła się w piątek 24 września w Dziadowicach podczas XXXI, wyjazdowej sesji Rady Gminy.

reklama

Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Dziadowicach to jedno z poważniejszych zadań inwestycyjnych jakie w ostatnim czasie realizuje Gmina Malanów. Budowa ruszyła w czerwcu br. Wartość robót budowlanych wraz z nadzorem wyniesie  ponad 3,5 mln zł. Jak podkreślił Wójt, tak poważna inwestycja nie mogłaby zostać zrealizowana bez udziału środków zewnętrznych. Powyższa inwestycja otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Programu „Sportowa Polska 2021”.

Piątkową uroczystość swoją obecnością zaszczycili goście: sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Poseł na Sejm RP Ryszard Bartosik, proboszcz parafii pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika i św. Mikołaja Biskupa w Malanowie ks. prałat Stanisław Płaszczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Dziadowicach Renata Bińkowska, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Włodarczyk, właściciel Zakładu Usług Remontowo-Budowlanych Rembud  Dariusz Szewczyk a także grono pedagogiczne szkoły oraz rodzice. Oczywiście tradycyjnie w sesji uczestniczyli także sołtysi, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych urzędu oraz dyrektorzy szkół i przedszkola.

Na początku krótki program artystyczny przedstawiły dzieci z miejscowej szkoły. Zebrani mogli m.in. poznać rys historyczny szkoły w Dziadowicach.

Kulminacyjnym punktem było podpisanie aktu erekcyjnego. Podpisy złożyli: wiceminister Ryszard Bartosik, wójt Gminy Malanów Ireneusz Augustyniak, przewodniczący Rady Gminy Malanów Karol Płóciennik, proboszcz parafii pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika i św. Mikołaja Biskupa w Malanowie ks. prałat Stanisław Płaszczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Dziadowicach Renata Bińkowska, dyrektor OSiR w Malanowie Łukasz Jasiak, prezes firmy Rembud Dariusz Szewczyk oraz przewodnicząca Samorządu Szkolnego Szkoły Podstawowej w Dziadowicach Wiktoria Włodarczyk. Do metalowej tuby włożono również: listę osób, które były świadkami tego historycznego wydarzenia, zdjęcia z budowy sali, ostatnie wydanie Gazety Malanowskiej oraz woreczek z monetami. Wszystko zamknięto i umieszczono w jednej ze ścian. Jako pierwsi wmurowania pamiątkowej kapsuły dokonali Wiceminister wraz z Wójtem, następnie mógł uczynić to każdy z uczestników.

reklama

Budowa sali sportowej w Dziadowicach to przede wszystkim odpowiedź na zgłaszane od lat zapotrzebowanie tamtejszego środowiska. O ile podczas ładnej pogody dzieci mogły korzystać z zewnętrznego boiska wielofunkcyjnego, o tyle w zimie czy podczas niesprzyjającej aury, areną aktywności fizycznej była niewielka salka sportowa czy korytarz szkolny.

Nowy obiekt podzielony będzie na salę sportową do gier drużynowych oraz mniejsze sale do tenisa oraz sportów indywidualnych wraz z towarzyszącymi im zapleczami socjalnymi.

Inwestycja będzie realizowana przez dwa lata. W bieżącym roku zostanie wykonanych ok 40% robót. Pozostała część prac będzie wykonywana w przyszłym roku. Koniec zadania zaplanowano na październik 2022 roku.

źródło/fot.: UG Malanów / DM

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3

Podobne artykuły

Malanów. Przedszkolaki maszerowały z...

Malanów. Przedszkolaki maszerowały z ekologicznymi...

23 kw.
Nowa droga z Bibianny do szkoły w Dziadowicach...

Nowa droga z Bibianny do szkoły w Dziadowicach...

4 kw.
Budowa sali gimnastycznej w Dziadowicach idzie...

Budowa sali gimnastycznej w Dziadowicach idzie...

29-10-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama