poniedziałek 28 listopada 2022

Jakuba, Stefana, Romy

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Gmina Dobra Laureatem konkursu: Wielkopolska Otwarta na Innowacyjny Samorząd

Gmina Dobra Laureatem konkursu: Wielkopolska Otwarta na Innowacyjny Samorząd
 

Zakończył się konkurs ogłoszony przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu  „Wielkopolska Otwarta na Innowacyjny Samorząd”. Jest to I edycja Konkursu, a tematem przewodnim jest poprawa jakości życia poprzez wykorzystanie innowacyjnego rozwiązania, na rzecz mieszkańców gmin i miast Województwa Wielkopolskiego.

Gmina Dobra zajęła II miejsce w Województwie Wielkopolskim dzięki inicjatywie zgłoszonej przez Urząd Miejski w Dobrej od nazwą Usługi indywidualnego transportu door-to-door w Gminie Dobra. Dobrski samorząd został nagrodzony za wprowadzenie nowego, ciekawego rozwiązania w postaci usługi transportowej, która zdecydowanie wpływa na poprawę jakości życia mieszkańców, szczególnie osób wykluczonych społecznie lub zagrożonych wykluczeniem społecznym.

reklama

Program wystartował 1 kwietnia 2021 roku. Mieszkańcy gminy Dobra mogą korzystać z indywidualnego transportu Door to Door czyli bezpłatnej usługi przejazdów na zamówienie. Jak informuje Urząd Miasta i Gminy w Dobrej na potrzeby projektu zakupiono nowy samochód oraz przygotowano system zamawiania usługi w formie on-line.

Warto podkreślić, że tego typu usługę w Województwie Wielkopolskim uruchomiło zaledwie 5 samorządów. O uruchomieniu usługi door-to-door w Gminie Dobra pisaliśmy w marcu tego roku: 
https://www.turek.net.pl/powiat/30507-dobra-indywidualna-i-bezplatna-usluga-transportu-door-to-door-juz-od-1-kwietnia-

źródło: UM Dobra

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Pasy transportowe - jakie mają zastosowanie?

Pasy transportowe - jakie mają zastosowanie?

21 sierp.
Wózek systemowy - co to jest i do czego służy?

Wózek systemowy - co to jest i do czego służy?

21 sierp.
Wielkogabarytowe paczki do Hiszpanii - jak...

Wielkogabarytowe paczki do Hiszpanii - jak szybko je...

11 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama