sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

O śmieciach i zmianach w budżecie na XXXIII Sesji Rady Gminy Władysławów

O śmieciach i zmianach w budżecie na XXXIII Sesji Rady Gminy Władysławów
 

O zmianach w budżecie i uchwałach dotyczących gospodarowania odpadami komunalnymi rozmawiano podczas XXXIII Sesji Rady Gminy Władysławów, która miała miejsce we wtorek, tj. 26 października 2021 r. 

Zanim przystąpiono do procedowania projektów uchwał przygotowanych na wtorkową sesję Radni wysłuchali sprawozdania Wójta z działań podejmowanych w okresie międzysesyjnym, które przedstawiła zebranym Sekretarz Gminy Anna Feliks. Wójt Gminy Elżbieta Klanowska wskazała natomiast, że dla Samorządu jest to bardzo intensywny czas, ponieważ większość zadań inwestycyjnych dobiega końca. ,,Mam nadzieję, że do końca roku te zadania, które zostały zaplanowane na ten rok w większości będą zrealizowane. Myślę, że najważniejsza informacja to środki przyznane w ramach I edycji Polskiego Ładu. Nasza Gmina otrzymała 10 mln zł, zgodnie z w wnioskiem jaki złożyliśmy. Jest to wniosek złożony na realizację zadań związanych z kanalizacją na terenie naszej gminy. W pierwszym etapie chcemy wykonać budowę nowej oczyszczalni ścieków i wszelkie sprawy związane z kanalizacją na tym terenie. Będziemy składać wnioski w kolejnych etapach i mamy nadzieję, że uda się pozyskać kolejne środki na ten cel” – mówiła Pani Wójt Elżbieta Klanowska. 

reklama

Rozpatrując uchwały Radni przyjęli zmiany w budżecie Gminy, a także jednogłośnie wyrazili negatywną opinię co do cennika przedstawionego na 2022 rok przez MZGOK w Koninie. Zaproponowane ceny wywołałyby wzrost kosztów dla Gminy o blisko 37.000.00 zł. Biorąc pod uwagę prośby mieszkańców wprowadzono również zmianę polegającą na tym, że odpady papierowe będą odbierane trzy razy w roku, a nie jak dotychczas – dwukrotnie. Pozostałe uchwały przygotowane na sesję dotyczyły m.in. zaliczenia drogi zlokalizowanej w miejscowości Kuny do kategorii dróg gminnych i ustalenia jej przebiegu, udzielenia dotacji Powiatowi Tureckiemu na przeprowadzenie inwestycji na drodze powiatowej, a także nieskorzystania z przysługującego Gminie Władysławów prawa pierwokupu prawa użytkowania wieczystego działek gruntu.

źródło/fot.: UG Władysławów

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4

Podobne artykuły

Do trzech razy sztuka. Jak burmistrz Gebler...

Do trzech razy sztuka. Jak burmistrz Gebler uciekł...

13 czerw.
Śmieci coraz droższe. Mieszkańcy Gminy Turek od...

Śmieci coraz droższe. Mieszkańcy Gminy Turek od...

24 maj.
Orlik z Dobrej liderem akcji

Orlik z Dobrej liderem akcji "Piłki za puszki"

11 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama