niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Konkursy w ramach miesiąca bibliotek w ZSR CKP

Konkursy w ramach miesiąca bibliotek w ZSR CKP
 

Październik w szkolnej biliotece Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich minął pod hasłem Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Biblioteka to miejsce przyjazne uczniom, bezstresowe, pozwalające przyjemnie spędzić czas, a dla osób aktywnych - integrujące, umożliwiające rozwijanie zainteresowań, uzdolnień czy wzięcie udziału w grupowych przedsięwzięciach.

Z tej okazji uczniowie szkoły- miłośnicy czytania i asystenci biblioteki uczestniczyli w licznych konkursach i zabawach promujących czytelnictwo. Jedną z nich była edukacyjna gra o tytuł „ Mistrza Literatury i Języka Polskiego”. Gracze mogli sprawdzić swoją wiedzę o lekturach, wykazać się kreatywnością w rozwiązywaniu anagramów i językowych kalamburów i przede wszystkim spędzić razem czas w szkolnej bibliotece- zawsze przyjaznym dla wszystkich miejscu Okazało się również , że wśród naszych uczniów są nieodkryci poeci, którzy, dzięki warsztatom blackout poetry, czyli  "poezji negatywne", obudzili w sobie twórczy potencjał. Blackout poetry  to w najprostszym tłumaczeniu zabawa w zakreślanie słów na zadrukowanej stronie starej książki lub artykułu, dzięki czemu powstaje nowy tekst. Rezultaty warsztatów można podziwiać w szkolnej bibliotece.

reklama

Zgodnie z żartobliwym powiedzeniem” pokaż mi swoją półkę z książkami, a powiem ci kim jesteś” młodzież naszej szkoły mogła również uczestniczyć w konkursie fotograficznym „bookself tour” polegającym na sfotografowaniu siebie na tle własnej domowej biblioteczki oraz stworzyć jednozdaniowe hasło promujące ulubioną książkę lub serię książek.

Bibliotekarze szkolni dziękują wszystkim zaangażowanym w święto bibliotek: Sandrze Ziętek, Gabrieli Urbaniak, Julii Batnik, Aleksandrze Jasiak, Natalii Cieślak, Patrycji Zając, Kamili Kamińskiej, Krystianowi Marańdzie, Jakubowi Napartemu, Marii Koneckiej, Joannie Jerzak, Gabrieli Kaszubskiej, Wiktorii Krawczyk, Katarzynie Kośli, Nikoli Szmagaj, Aleksandrze Matusiak, Darii Mankiewicz, Weronice Rutkowskiej, Kindze Szmajdzie, Dominikowi Okońskiemu i Karinie Giersz.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6

Podobne artykuły

Książka - portal do nowego świata. Stała...

Książka - portal do nowego świata. Stała popularność...

17 sierp.
Wyruszyli w podróż przy herbacie i planszówkach

Wyruszyli w podróż przy herbacie i planszówkach

22 lip.
Wielki come back! Majówka Powiatu Tureckiego w...

Wielki come back! Majówka Powiatu Tureckiego w...

17 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama