środa 30 listopada 2022

Andrzeja, Maury, Ondraszka

1°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Filmowego sukcesu ciąg dalszy - uczniowie z Kaczek Średnich w telewizji

Filmowego sukcesu ciąg dalszy - uczniowie z Kaczek Średnich w telewizji
 

Trójka uczniów z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich wystąpiła w telewizyjnym programie w związku ze zdobyciem pierwszego miejsca i nagrody głównej w Konkursie Historycznym Patria Nostra.

Emisja wywiadu odbyła się dnia 25 listopada br. w programie „Wielkopolska Warta Poznania” w TVP3 Poznań, który jest jednym z partnerów medialnych konkursu. Udział w kilkunastominutowym wywiadzie wzięli uczniowie Maria Konecka, Fabian Doliński i Tobiasz Mituta. Podczas występu uczniom towarzyszyli przedstawiciele szkoły Elżbieta Karwacka – dyrektor, Dariusz Jasak – wicedyrektor oraz nauczyciel, a zarazem opiekun uczestników konkursu Anita Nawrot.

reklama

O sukcesie młodzieży z Kaczek pisaliśmy na łamach naszego portalu 14 października br. https://www.turek.net.pl/powiat/31697-kolejny-sukces-mlodziezy-z-kaczek-rita-fabian-i-jakub-laureatami-patria-nostra-

Konkurs polegał na nagraniu krótkiego filmiku na dowolny temat historyczny. Został ogłoszony w trzech regionach Polski (Małopolska, Wielkopolska, Mazowsze) oraz wśród młodzieży Polonijnej, poza granicami naszego kraju. Gale finałowe odbywały się dla każdego z regionów osobno. W Wielkopolsce zwycięzcami VI edycji zostali uczniowie z Kaczek Średnich, którzy na Galę Finałową pojechali do Poznania. We wcześniejszych edycjach konkursu uczestnikom z Kaczek udało się zająć, również dość wysokie miejsca - drugie i czwarte.

- Nasi uczniowie poszukują zawsze tematów do filmów dość ambitnych i tak też było w tym roku. - powiedziała o swoich podopiecznych Anita Nawrot. I to właśnie dzięki tym ambicjom i wielkiemu zaangażowaniu zdobyli najwyższe uznanie konkursowego jury, odbierając, podczas tegorocznej Gali, nagrodę główną za film zatytułowany „Zamach na Kutscherę”.

- Emocje były niesamowite podczas Gali, super atmosfera, wspaniała organizacja całego wydarzenia, (...) nie spodziewaliśmy się tej wygranej, aczkolwiek bardzo się z tego cieszymy – odpowiedział Fabian, po zapytaniu redaktora prowadzącego o towarzyszące im na Gali emocje. Natomiast koleżanka z zespołu, Marysia wypowiedziała się na temat udziału w produkcji i gry aktorskiej: - Każdy kto się zgłosił tak naprawdę do filmu, robił to z czystej przyjemności i nie miał żadnego problemu z tym, żeby zagrać w filmie, żeby odegrać jakąś, choćby nawet kontrowersyjną rolę.

reklama

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o historii Polski, krzewienie patriotyzmu, etyki chrześcijańskiej oraz budowa poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków. Czy ten cel udało się osiągnąć?

- Jak widać po tych naszych sukcesach, sukcesach naszych uczniów, cel udało się osiągnąć (...)

Zrobić coś raz jest wielką rzeczą, natomiast powtórzyć i sięgnąć po te laury szczytowe to naprawdę jest ogromny, ogromny sukces. - powiedziała dyrektor szkoły, dodając: - Nasza młodzież naprawdę wykazuje dużą kreatywność, jest bardzo zaangażowana w kwestie patriotyczne, (…) Możemy w stu procentach chlubić się taką młodzieżą. Ja bardzo jestem dumna z tego jako dyrektor, że mam tak zaangażowanych nauczycieli, na czele z panią Anitą...

Już wiadomo, że w związku z bardzo dużym zainteresowaniem konkursem, kolejna edycja zostanie rozszerzona na 16 województw. W ramach VII edycji udział będzie mogła wziąć młodzież z całej Polski, podzielona na cztery regiony Polski: wschód, zachód, północ i południe. Konkurs piąty jest wyłącznie dla młodzieży Polonijnej z całego świata.

Źródło: TVP3 Poznań; Konkurs Patria Nostra

Filmowego sukcesu ciąg dalszy - uczniowie z Kaczek Średnich w telewizji

Podobne artykuły

Kolejny sukces młodzieży z Kaczek. Rita, Fabian...

Kolejny sukces młodzieży z Kaczek. Rita, Fabian i...

14-10-2021
Promocje łączą się w INEA

Promocje łączą się w INEA

30-03-2021
Co to jest telewizja internetowa i jak działa?

Co to jest telewizja internetowa i jak działa?

08-01-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama