niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Dobra. Historyczny budżet przyjęty. 10 milionów na inwestycje w 2022 roku

Dobra. Historyczny budżet przyjęty. 10 milionów na inwestycje w 2022 roku
 

10 milionów na inwestycje zakłada budżet miasta i gminy Dobra na 2022 rok. Najdroższe będą te związane z oświatą – budowa hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piekarach oraz poprawa efektywności energetycznej w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej to koszt niemal 7 milionów złotych. W środę, 8 grudnia, dobrscy radni przyjęli projekt budżetu na 2022 rok.

Poprawa infrastruktury drogowej będzie kosztowała gminę ponad 2,2 mln zł. Planowane inwestycje w tym zakresie to m.in. przebudowa drogi gminnej w miejscowości Skęczniew – Wola Piekarska – Rzechta. - Jest to, jeśli chodzi o inwestycje, budżet historyczny – mówił obecny na sesji radny powiatowy Andrzej Fryt. Przy okazji radny wspomniał o planowanej, długo oczekiwanej przebudowie drogi powiatowej Dobra – Piekary. 17 grudnia Zarząd Dróg Powiatowych otworzy koperty z ofertami przetargu na ten projekt. Po jego rozstrzygnięciu radny Fryt ma zdradzić swoją „małą niespodziankę”.

reklama

Uchwała budżetowa zakłada dochody gminy w wysokości ponad 36 milionów złotych, natomiast wydatki szacowane są na prawie 39 milionów. - Jest to budżet ambitny, dobry – podsumowywał radny Jan Dzierdzicki – Pozostaje mieć nadzieję, że uda się go zrealizować. Budżet został przyjęty jednogłośnie.

Dobrscy rajcowie ochoczo skorzystali z obecności radnego powiatowego. Temat słynnego już wydziału komunikacji poruszył radny Bogumił Szymczak. - Doszły nas słuchy, że wydział nie funkcjonuje tak jak powinien. Czy w starostwie ten temat jest znany? - spytał retorycznie Andrzeja Fryta. - Powiat cały czas pracuje nad usprawnieniem działania wydziału komunikacji. Otworzyliśmy dodatkowe okienko tylko do obsługi przedsiębiorców – odpowiadał Fryt.

Radny Jan Derdzicki z kolei pochwalił wyremontowaną salę widowiskową dobrskiego Centrum Kultury. - Wymieniliśmy kurtynę i lampy, obniżyliśmy sufit, wyrównaliśmy i pomalowaliśmy ściany – wyliczał dyrektor Centrum, Jacek Gajewski. - W tej wyremontowanej sali odbędzie się już niedługo premiera. Już dziś zapraszam na przedstawienie naszego Zawodowego Teatru Amatorskiego. 19 grudnia o godzinie 19, łatwo zapamiętać. Będzie to „Opowieść wigilijna”, w której jedną z głównych ról zagra Przewodniczący, a inną znany z filmów „Kiler” czy „Poranek kojota” zawodowy aktor Sławomir Sulej.

KWA

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

Podobne artykuły

Drogi będą jak z obrazka. Jest umowa na budowę...

Drogi będą jak z obrazka. Jest umowa na budowę ulic...

19 wrz.
Kawęczyn. W Chocimiu drogi wybudowane i po...

Kawęczyn. W Chocimiu drogi wybudowane i po remoncie

19 wrz.
Mury pną się do góry! Hala sportowa przy Liceum...

Mury pną się do góry! Hala sportowa przy Liceum...

12 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama