piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Dwie grudniowe sesje w gminie Kawęczyn. Rekordowe inwestycje i obietnica choinki

Dwie grudniowe sesje w gminie Kawęczyn. Rekordowe inwestycje i obietnica choinki
 

Prawie 36 milionów przewidziano na wydatki w budżecie gminy Kawęczyn. Z tego rekordową sumę 12,5 miliona zaplanowano na inwestycje. -Budżet jaki jest, każdy widzi- podsumował radny Paweł Urbanek, wyrażając jednocześnie zaniepokojenie faktem, czy gmina zabezpieczyła wystarczającą ilość pieniędzy na wkłady własne w projekty realizowane z dotacji.

Wśród zadań przewidzianych na przyszły rok znalazły się: przebudowy i remonty dróg w Marcinowie, Chocimiu, Kowalach Pańskich, Głuchowie, Kawęczynie, Tokarach Drugich, Wojciechowie i Będziechowie, inwestycje w sieć sanitarno-kanalizacyjną , prace związane z budowa przydomowych oczyszczalni ścieków i montażem instalacji fotowoltaicznych.

reklama

-Potencjał naszego budżetu nigdy nie był duży – mówił wójt Jan Nowak. - I bywały w historii naszej gminy naprawdę trudne sytuacje, wymagające szybkiej reakcji. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby wszystkie zaplanowane inwestycje udało się zrealizować.

Radny Sylwester Kasprzak zaproponował rozświetlenie i udekorowanie Kawęczyna choinką montowaną, wzorem innych miejscowości, w centralnej części gminy. - Jest to do zrobienia w przyszłym roku – wyraził swoją aprobatę Nowak.

Środowa sesja to już drugie grudniowe obrady Rady Gminy Kawęczyn. Na poprzednich głosowano nad uchwałami ustalającymi wynagrodzenie dla wójta i diety radnych. Pobory Jana Nowaka ustalono na: wynagrodzenie zasadnicze – 85 procent kwoty bazowej, to jest 8712,50 zł, dodatek funkcyjny w wysokości 2677,50 zł, dodatek specjalny - 3417 zł oraz dodatek za wieloletnią pracę.

Podanie wysokości diet radnych wymaga znajomości podstawowych działań matematycznych. Przewodniczący rady ma dostawać równowartość 50 diet ustalonych na zasadach stosowanych jak przy podróżach służbowych na terenie kraju, wiceprzewodniczący – 40 diet, przewodniczący komisji stałych – 34 diety, ich zastępcy – 29, a pozostali radni pobory w wysokości odpowiadającej 25 dietom. Wysokość jednej pełnej diety przy podróżach służbowych na terenie kraju to obecnie 30 zł.

reklama

KWA

 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Drogi będą jak z obrazka. Jest umowa na budowę...

Drogi będą jak z obrazka. Jest umowa na budowę ulic...

19 wrz.
Tylko u nas! Młodzież gminy Kawęczyn walczyła...

Tylko u nas! Młodzież gminy Kawęczyn walczyła na...

28 sierp.
Zawody Sportowo-Pożarnicze w Kawęczynie. Aż 22...

Zawody Sportowo-Pożarnicze w Kawęczynie. Aż 22...

28 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama