niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Sesja budżetowa we Władysławowie. 10 milionów na inwestycje

Sesja budżetowa we Władysławowie. 10 milionów na inwestycje - fot. UG Władysławów
fot. UG Władysławów 

- Inwestujemy w różne rejony naszej gminy, aby każdy mieszkaniec poczuł, że te pieniądze nie idą tylko w centrum Władysławowa i większe wioski, ale również inwestujemy w mniejszych wioskach podkreślała Elżbieta Klanowska, wójt gminy Władysławów na ostatniej w 2021 roku, sesji Rady Gminy.

Zaplanowane na 2022 rok dochody Gminy Władysławów to kwota prawie 36 milionów złotych, natomiast wydatki przekraczają kwotę 45 milionów. Na zadania majątkowe, czyli inwestycje, przeznaczono niemal 10 milionów. - W pierwszej kolejności zabezpieczyliśmy obligatoryjne środki na wydatki związane z utrzymaniem istniejącej infrastruktury. Trzeba było wziąć pod uwagę rosnące ceny energii, opału, pensji. W porównaniu z latami poprzednimi, wydatki bieżące są dużo wyższe mówiła Wójt. - Znacząca kwota na wydatki majątkowe jest możliwa dzięki pozyskaniu środków z programów rządowych.

reklama

Wśród planowanych na 2022 rok zadań jest termomodernizacja obiektów trzech znaczących szkół podstawowych na terenie gminy – w Chylinie, Kunach oraz Wyszynie. Rozpocznie się również budowa oczyszczalni, która służyć będzie wszystkim mieszkańcom gminy. Powstaną kolejne drogi dojazdowe, tak aby mieszkańcy nawet mniejszych miejscowości mogli na swoje posesje dojechać utwardzonymi drogami. Gmina dofinansuje też przebudowę garażu w OSP Chylin i prace na drodze powiatowej Tuliszków-Tarnowa-Władysławów.

Radni byli stuprocentowo zgodni i jednomyślnie zagłosowali za przyjęciem budżetu w zaproponowanym kształcie.

KWA

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Umowa na historyczną inwestycję w gminie...

Umowa na historyczną inwestycję w gminie Władysławów...

30 wrz.
Zrobili ją na biało. Szkoła w Wyszynie zyskała...

Zrobili ją na biało. Szkoła w Wyszynie zyskała nie...

27 wrz.
Władysławów. Na nowych drogach gminnych będzie...

Władysławów. Na nowych drogach gminnych będzie...

26 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama