wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

17°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Zimowy spacer i ognisko zintegrowały Żuki z Laskami

Zimowy spacer i ognisko zintegrowały Żuki z Laskami - fot.: Stowarzyszenie Żuki dla Przyszłości
fot.: Stowarzyszenie Żuki dla Przyszłości 

Wyjątkowo piękna pogoda sprzyjała realizacji sobotnich planów Stowarzyszenia „Żuki dla przyszłości”. Zimowy spacer oraz impreza przy ognisku, niewątpliwie przysłużyły się integracji mieszkańców Żuków i Lasek.

Spotkanie rozpoczęło się zbiórką przed świetlicą wiejską w Żukach, skąd zebrani spacerowicze, w czterech grupach, wyruszyli w drogę. Trasa dwukilometrowego zimowego spaceru wiodła przez obie miejscowości. Piechurów zabezpieczał wóz strażacki i druhowie strażacy z Ochotniczej Staży Pożarnej w Żukach, a ruchem drogowym kierowali druhowie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku.

reklama

Na placu imprezowo- wypoczynkowym, na uczestników spaceru czekał poczęstunek: gorący żurek, kiełbasa z ogniska, kapusta, ciepła herbata, słodkie ciasta i pieczone jabłka, przygotowane przez członkinie Stowarzyszenia „Żuki dla przyszłości”.

- Wędrowaliśmy, biesiadowaliśmy, tańczyliśmy i integrowaliśmy się przy ognisku - mówi Kinga Trzmielewska, prezes Stowarzyszenia. - Stawiamy na współpracę między organizacjami pozarządowymi. Zachęcamy wszystkie chętne osoby do dołączenia do którejś z nich, aby wspólnie działać dla naszej społeczności lokalnej.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację wydarzenia: członkiniom Stowarzyszenia „Żuki dla przyszłości”, druhom strażakom z OSP w Żukach, druhom strażakom z OSP w Turku, sołtysom i radnym z Żuk i Lasek oraz Kołu Gospodyń Wiejskich „Laskowianie”.

Wydarzenie sfinansowano z funduszu sołeckiego Żuk na 2022r., środków Stowarzyszenia „Żuki dla przyszłości” i Koła Gospodyń Wiejskich "Laskowianie" i prywatnych datków druhów strażaków z OSP Żuki oraz sołtysów i radnych miejscowości Żuki i Laski.

reklama

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Zimowy spacer i ognisko zintegrowały Żuki z Laskami

Podobne artykuły

Szukali pyrki w polu, znaleźli w ognisku......

Szukali pyrki w polu, znaleźli w ognisku... "Święto...

21 wrz.
Wspólnie świętowali mieszkańcy miasta i gminy!...

Wspólnie świętowali mieszkańcy miasta i gminy!...

29 sierp.
Przed nami ostatni weekend wakacji! Tylko u nas...

Przed nami ostatni weekend wakacji! Tylko u nas...

26 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama