sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

7°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Malanów. Radni nie zmienią granic gminy.

Malanów. Radni nie zmienią granic gminy. - fot.: UG Malanów
fot.: UG Malanów 

Mimo pozytywnego wyniku konsultacji społecznych przeprowadzonych w Skarżynie, działki, które są w granicach gminy Malanów, nie zmienią swojego stanu administracyjnego. Radni gminy Malanów negatywnie zaopiniowali projekt zainicjowany przez gminę Kawęczyn, przeciw głosował jedynie Przewodniczący Rady, Karol Płóciennik, od głosowania wstrzymała się radna Dorota Kubiak-Tutek.

Przypomnijmy, chodzi tu o pięć działek, na których znajduje się strażnica skarżyńskiej OSP. Uporządkowanie spraw granic miałoby, w opinii radnych Kawęczyna, pomóc w pozyskiwaniu środków na remont budynku, który służy również jako świetlica wiejska. Na początku lutego ruszyły konsultacje społeczne w obu gminach. W Kawęczynie swoje zdanie wyrazili jedynie mieszkańcy Skarżyna (i było to jednoznaczne poparcie), w Malanowie udział w konsultacjach wzięło 4,6 procent uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy. Wśród 240 oddanych głosów, 176 było za zmianą granic gminy, 57 głosów na „nie”, oddano też 7 nieważnych.

reklama

Radni Malanowa negatywnie zaopiniowali wniosek sąsiadów. Wynik opinii uargumentowano wnioskiem, że nie jest to zadanie własne gminy i środki z funduszu sołeckiego i tak nie będą mogły być przeznaczone na inwestycję w budynek. Co na to radni z Kawęczyna? Ich piątkową sesję zdominowały wojenne obawy a brak porozumienia z sąsiadami można było również odczuć przy projekcie tworzonej wspólnie spółdzielni socjalnej.

KWA

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Kawęczyn. W Chocimiu drogi wybudowane i po...

Kawęczyn. W Chocimiu drogi wybudowane i po remoncie

19 wrz.
Pamięci ofiar hitlerowskiej zbrodni w...

Pamięci ofiar hitlerowskiej zbrodni w Głuchowie. 83....

9 wrz.
Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

Głuchów. Spotkanie z druhnami i druhami -...

3 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama