Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Z wrot podatku na konto? Nie zapomnij zaktualizować danych do przelewu

Z wrot podatku na konto? Nie zapomnij zaktualizować danych do przelewu
 

Złożenie PIT w formie elektronicznej to szybszy zwrot podatku. W pierwszym miesiącu kampanii rozliczeń wielkopolscy podatnicy otrzymali pieniądze w ciągu 10 dni od złożenia zeznania.Przed wysłaniem zeznania warto jednak sprawdzić, czy nasze dane do przelewu, zgłoszone w urzędzie skarbowym, są aktualne.

Przekazanie zwrotu przelewem na konto jest najwygodniejszą metodą odbioru nadpłaconego podatku. Jeśli nie poinformujemy urzędu na jaki numer rachunku ma dokonać zwrotu, otrzymamy nadpłatę przekazem pocztowym (za który pobierana jest opłata), lub będziemy musieli ją odebrać osobiście.

reklama

Zdarza się, że podatnicy mylnie wpisują numer konta w samym formularzu zeznania o wysokości uzyskanego dochodu (PIT-37 lub PIT-36) - w rubryce dotyczącej dodatkowych informacji ułatwiających kontakt z podatnikiem (takich jak numer telefonu czy adres e-mail)” - mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu. „Tymczasem numer konta można zgłosić lub zaktualizować tylko i wyłącznie za pomocą formularza ZAP-3 (w przypadku osób fizycznych, których identyfikatorem podatkowym jest PESEL)”.

Teraz można to zrobić szybko i łatwo w e-Urzędzie Skarbowym dostępnym na podatki.qov.pl.

Wystarczy zalogować się do serwisu e-US (do wyboru jest kilka metod: profil

zaufany, e-dowód, bankowość elektroniczna lub aplikacja mObywatel),

reklama

a następnie z menu „Dokumenty” wybrać „Złóż dokument” i kliknąć w „Zgłoszenie

A co, jeśli kiedyś zgłaszaliśmy już swój numer konta fiskusowi, ale nie pamiętamy, czy numer ten jest jeszcze aktualny? Wszystkie swoje dane można łatwo sprawdzić.

Wystarczy wejść w zakładkę „Twoje konto”, a następnie z menu wybrać „Twoje dane”. Znajdziemy tam m.in. nasz adres zamieszkania, dane kontaktowe ale także numer konta, który był już wcześniej wskazany urzędowi skarbowemu. Jeśli dane są nieaktualne, można je zaktualizować w kilku kliknięciach.

Formularze te można wysłać fiskusowi w dowolnym momencie roku – nie trzeba z tym czekać do złożenia zeznania. Raz podana informacja nie musi być ponownie zgłaszana przy okazji kolejnego rozliczenia z fiskusem – będzie ona ważna do momentu podania nowego numeru konta (w przypadku, gdy chcemy je zmienić) lub rezygnacji z tej formy odbioru.

Należy pamiętać, że można wskazać tylko taki rachunek, którego jest się właścicielem lub współwłaścicielem, a jeżeli rachunek jest wspólny, należy podać wszystkich posiadaczy danego rachunku.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Jak klienci oceniają wizytę w urzędzie...

Jak klienci oceniają wizytę w urzędzie skarbowym -...

30 czerw.
Uwaga na fałszywe SMS-y, które wykorzystują...

Uwaga na fałszywe SMS-y, które wykorzystują...

1 czerw.
Uwaga na fałszywe SMS-y dot. zadłużenia w...

Uwaga na fałszywe SMS-y dot. zadłużenia w urzędzie...

13 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama