Grzyby, grzybki, podgrzybki i nie tylko...

środa 05 października 2022

Flawii, Justyna, Rajmunda

14°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Ósmoklasisto! Czas na ważną decyzję! Wybierz swoją szkołę średnią!

Ósmoklasisto! Czas na ważną decyzję! Wybierz swoją szkołę średnią!
 

Od 16 maja 2022 roku uczniowie klas ósmych będą mogli składać dokumenty do wybranej przez siebie szkoły ponadpodstawowej. Trzy działające na terenie powiatu tureckiego placówki oświatowe, zapraszają do zapoznania się ze swoją ofertą.

Zarówno dyrekcje Zespołu Szkół Technicznych im. gen. prof. Sylwestra Kaliskiego w Turku, jak i Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich, postawiły na organizację dni otwartych.

reklama

Już 21 kwietnia Dzień Otwarty pod hasłem „Zaplanuj swoją zawodową przyszłość” organizuje technikum w Kaczkach. W programie imprezy m.in. szkoła driftingu i linia diagnostyczna, pojazdy transportowe, policyjny tor przeszkód, foodparing, warsztaty fotowoltaiki i energetyki wiatrowej, ciągnik z systemem automatycznego prowadzenia.

Technikum w Kaczkach oferuje kształcenie w 9 zawodach: technik budownictwa, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, pojazdów samochodowych, żywienia i usług gastronomicznych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, reklamy, spedycji, programista i architektury krajobrazu.

26 kwietnia w swoje progi zaprasza ZST w Turku. W ramach drzwi otwartych zorganizowanych pod hasłem „Wiosna z techniką”, kandydaci mogą zwiedzić szkołę i zapoznać się z jej ofertą edukacyjną. A jest w czym wybierać – 14 kierunków technikum: ekonomista, elektronik, elektryk, grafiki i poligrafii, handlowiec, informatyk, logistyk, mechatronik, mechanik, rachunkowości, robotyk, teleinformatyk, usług fryzjerskich oraz żywienia i usług gastronomicznych.

W szkole funkcjonuje też 10 kierunków branżowej szkoły I stopnia – automatyk, elektromechanik, fryzjer, kucharz, mechanik pojazdów samochodowych, operator obrabiarek skrawających, ślusarz, sprzedawca, stolarz oraz klasa wielozadaniowa.

reklama

Najstarsza szkoła średnia, I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusz Kościuszki w Turku, zaprasza ósmoklasistów na drzwi otwarte, które odbęda się 31 maja. - Nasi uczniowie i nauczyciele przygotowuja miasteczko edukacyjne - mówi dyrektor Danuta Szczepanik. Kandydaci mogą wybierać  spośród 11 profilowanych klas: humanistycznej, humanistyczno-przyrodniczej, biologiczno-chemicznej, matematyczno-fizycznej, matematyczno-geograficznej i lingwistycznej.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3

Podobne artykuły

Udało się zmieścić półtora rocznika. Rekrutacja...

Udało się zmieścić półtora rocznika. Rekrutacja do...

9 sierp.
Koniec nauki w szkołach ponadpodstawowych na...

Koniec nauki w szkołach ponadpodstawowych na terenie...

27 czerw.
Jest plan na przyszłość. Młodzież z powiatu...

Jest plan na przyszłość. Młodzież z powiatu...

23 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama