piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Medale i odznaczenia. Obchody Dnia Strażaka w gminie Brudzew

Medale i odznaczenia. Obchody Dnia Strażaka w gminie Brudzew - fot.: OSP Brudzew
fot.: OSP Brudzew 

4 maja obchodzimy imieniny Floriana, a że święty Florian jest patronem strażaków, również Dzień Strażaka. W gminie Brudzew uroczyste obchody święta wszystkich druhów odbyły się w niedzielę, 1 maja.

Tegorocznym gospodarzem gminnych obchodów Dnia Strażaka w gminie Brudzew była jednostka OSP Cichów. Uroczystości rozpoczęły się od przemarszu spod remizy w Brudzewie do tamtejszego kościoła, w którym mszę świętą odprawił proboszcz parafii, Zbigniew Wróbel. Następnie zebrani udali się do Cichowa, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

reklama

Obchody gminnego Dnia Strażaka to zawsze okazja do docenienia i uhonorowania pracy druhów. Medalem honorowym im. Bolesława Chomicza, nadanym przez Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP odznaczony został dh. Wiesław Szafi z OSP Krwony. Złote medale „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymali: Dh. Zdzisława Binkiewicz i Dh. Jerzy Grzysznik z OSP Krwony, Dh. Ireneusz Głodny i Dh. Zygmunt Andrzejewski z OSP Chrząblice. Srebrnymi medalami odznaczono: Dh. Radosława Szafoniego z OSP Krwony, Dh. Bożenę Antosik, Dh. Marcina Żolika i Dh. Mariolę Dopierałę z OSP Koźmin oraz Dh. Krzysztofa Świętochowskiego i Dh. Łukasza Czerniejewskiego z OSP Brudzyń.

Brązowy medal Za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali: Dh. Jarosław Kaszyński i Dh. Dagmara Nowicka z OSP Brudzew oraz Dh. Rafał Dziamara z OSP Krwony.

Odznakę „Strażak Wzorowy” otrzymali: Dh. Jakub Dopierała i Dh. Jakub Boczek z OSP Janiszew oraz Dh. Adrian Iciek z OSP Krwony

Tytułem „Jednostka roku” wyróżniono OSP Janiszew, „Strażakiem Roku” został Piotr Adasiak z OSP Brudzew, a na działacza roku wybrano Henryka Świętochowskiego. Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Dętej OSP Brudzew pod batutą Andrzeja Kujawy.

reklama

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: OSP Brudzew2
fot.: OSP Brudzew3
fot.: OSP Brudzew4

Podobne artykuły

W Brudzewie biegali, skakali i lali wodę....

W Brudzewie biegali, skakali i lali wodę. Druhowie z...

19 czerw.
Raz, dwa, trzy... Strażakiem możesz być i Ty!

Raz, dwa, trzy... Strażakiem możesz być i Ty!

7 czerw.
Powiatowe obchody Dnia Strażaka i 100-lecie OSP...

Powiatowe obchody Dnia Strażaka i 100-lecie OSP...

30 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama