środa 25 maja 2022

Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Z wizytą na dalekiej północy i w krainie kryptografii. Tydzień Bibliotek w Słodkowie

Z wizytą na dalekiej północy i w krainie kryptografii. Tydzień Bibliotek w Słodkowie - fot.: Biblioteka Publiczna Gminy Turek w Słodkowie
fot.: Biblioteka Publiczna Gminy Turek w Słodkowie 

W ramach kończącej się jutro ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek, Kamila Serafińska z biblioteki gminy Turek w Słodkowie, zorganizowała warsztaty kryptograficzne dla młodzieży szkolnej oraz spotkanie autorskie z podróżnikiem i autorem książek dla dzieci, Krzysztofem Nowakowskim.

„Biblioteka – świat w jednym miejscu” pod takim hasłem odbywa się tegoroczny Tydzień Bibliotek. W czasie jego trwania w Bibliotece Publicznej Gminy Turek w Słodkowie odbyły się warsztaty z kryptografii, prowadzone przez Kingę Trzmielewską. Uczestniczące w nich dzieci zapoznały się z szyfrem Atbash, szyfrem Cezara oraz szyfrem harcerskim. Na bazie poznanej wiedzy szyfrowały i odkodowywały wiadomości, rozwiązywały krzyżówki i umawiały się na tajne spotkanie. Zapoznały się też z systemem tworzenia numerów rejestracyjnych pojazdów i określały z jakiego województwa są auta z daną tablicą rejestracyjną.

reklama

Nie mniej fascynująco wyglądało spotkanie autorskie z podróżnikiem Krzysztofem Nowakowskim, autorem książek „23 kilometr”i „Lapońska przygoda Mai”. O tym jak pasja stała się jego sposobem na życie, o hodowli psów zaprzęgowych i świecie dalekiej Północy opowiadał Nowakowski, który na spotkanie przyjechał ze swoją przyjaciółką – liderką psiego zaprzęgu – Henią. Suczka okazała się niemałą atrakcją spotkania, przyjaźnie odnosząc się do obecnych na spotkaniu dzieci. Opowieściom o życiu, przygodzie i wspaniałej pasji towarzyszył pokaz slajdów z wypraw po dalekiej Laponii.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Biblioteka Miejska w Turku zaprasza w rejs po...

Biblioteka Miejska w Turku zaprasza w rejs po Morzu...

7 maj.
Jak zrobić pizzę? Warsztaty kulinarne dla...

Jak zrobić pizzę? Warsztaty kulinarne dla młodzieży...

11 kw.
Spotkanie rolników pod hasłem Zielona Niedziela...

Spotkanie rolników pod hasłem Zielona Niedziela w...

5 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama