niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Międzynarodowy Dzień Spedytora w ZSR CKP w Kaczkach Średnich

Międzynarodowy Dzień Spedytora w ZSR CKP w Kaczkach Średnich - fot.: ZSR CKP w Kaczkach Średnich
fot.: ZSR CKP w Kaczkach Średnich 

Kim jest spedytor? Czym się zajmuje? Jakie umiejętności powinien posiadać? O tym wszystkim wiedzą już z pewnością uczniowie czterech klas o profilu spedycyjnym w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. W ubiegłym tygodniu zorganizowali obchody Międzynarodowego Dnia Spedytora.

Odpowiedzialności, która spoczywa na jego barkach nie sposób nie zauważyć. Spedytor, bo o nim mowa nie dość, że planuje całą trasę, która ma do pokonania dany transport, to musi zmierzyć się ze wszelkimi niedogodnościami, które po drodze mogą się wydarzyć. Przy tym wszystkim trzeba jeszcze dotrzymywać terminów.

reklama

W ramach Europejskich Dni Pracodawcy, odbyło się spotkanie z Doradcą Zawodowym z Urzędu Pracy w Turku oraz z zaproszoną spedytorką, która zdradziła tajniki pracy w tym zawodzie. W wydarzeniu brali udział uczniowie klas o profilu technik spedytor: 1SEO, 2SpR, 3SpE, 3SpŻ. Odbyła się międzyklasowa rywalizacja w konkursie na najszybciej rozwiązaną Krzyżówkę Branżową. W tej konkurencji wygrała klasa 3 SpE. Najlepszą krzyżówkę, opatrzoną pięknymi rysunkami branżowymi przygotowała klasa 2 SpR.

Podczas tego wydarzenia, odbył się również test z wiedzy TSL na Najlepszego Przyszłego Spedytora, który bezapelacyjnie wygrała Kinga Grzelak z klasy 3SpE. Wyróżnienie zdobyły dwie kolejne osoby: Justyna Urbaniak z 3SpE oraz Wiktor Szafirowicz z 3 SpŻ.

Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez lokalną firmę Ambro Logistics sp. Z o.o., Urząd Pracy w Turku oraz ZSR CKP w Kaczkach Średnich.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: ZSR CKP w Kaczkach Średnich2
fot.: ZSR CKP w Kaczkach Średnich3
fot.: ZSR CKP w Kaczkach Średnich4

Podobne artykuły

Podróże kształcą. Wrześniowe wycieczki uczniów...

Podróże kształcą. Wrześniowe wycieczki uczniów z ZSR...

26 wrz.
Starosta czytał Mickiewicza, uczniowie...

Starosta czytał Mickiewicza, uczniowie słuchali....

7 wrz.
W Kaczkach za mundurem uczniowie pójdą sznurem....

W Kaczkach za mundurem uczniowie pójdą sznurem. W...

31 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama