niedziela 02 października 2022

Racheli, Sławy, Teofila

11°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Syn zbiera na rehabilitację mamy. Pomóżmy rodzinie z Cichowa

Syn zbiera na rehabilitację mamy. Pomóżmy rodzinie z Cichowa
 

Był jeden z pierwszych dni lata 2022. – We wtorek, 28 czerwca około godziny 18:30 mama wracała samochodem z moją siostrą – opowiada Mariusz Szmydt. – Nie wiadomo dlaczego, siostra straciła panowanie nad autem i uderzyły w przydrożne drzewa. Obrażenia mamy okazały się bardzo poważne. Na miejsce wypadku przyleciał helikopter i zabrał mamę do szpitala. 47-letnia Marlena Szmydt od tamtej pory przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej w szpitalu w Kaliszu.

Stan Marleny od samego początku określano jako bardzo ciężki. – Mama przeszła bardzo skomplikowaną operację, ratującą życie, która zakończyła się sukcesem, wybudziła się i jest świadoma – opowiada syn Marleny, Mariusz. W wyniku wypadku u kobiety doszło do wielu poważnych obrażeń, w tym czaszkowo-mózgowych. – Mama ma niedowład lewej strony ciała, istnieje też zagrożenie, że nie uda się uratować jednego oka – mówi. – Lekarze zalecają rehabilitację i to właściwie natychmiastową. Tymczasem NFZ refunduje zaledwie kilkadziesiąt minut w tygodniu, dla mamy to za mało.

reklama

Koszty intensywnej rehabilitacji znacznie przewyższają możliwości finansowe rodziny Marleny. Dlatego Mariusz Szmydt postanowił założyć zbiórkę na portalu siepomaga.pl. – Dzięki zbiórce mamy nadzieję uzbierać potrzebne na dalsze leczenie mamy pieniądze. W tej chwili codziennie do niej jeździmy, a wiadomo jakie są ceny paliwa. Mieszkamy w Cichowie (gmina Brudzew), mamy więc spory kawałek drogi. Dowozimy jej jedzenie i picie. Wszyscy mamy nadzieję, że jeszcze będzie dobrze – mówi syn Marleny. – Bardzo prosimy o wsparcie. Z góry dziękujemy za każdą złotówkę.

Poniżej podajemy link do zbiórki na dalsze leczenie i rehabilitację Marleny
https://www.siepomaga.pl/marlena-szmydt

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3

Podobne artykuły

Rehabilitacja po udarze. Dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja po udarze. Dlaczego jest tak ważna?

14 wrz.
Wbrew diagnozom lekarzy. Iwona i Andrzej z...

Wbrew diagnozom lekarzy. Iwona i Andrzej z Dobrej...

25 sierp.
Kierowcy ciężarówek z całej Polski dla...

Kierowcy ciężarówek z całej Polski dla zwierzaków ze...

21 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama