piątek 12 sierpnia 2022

Hilarii, Juliana, Lecha

25°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Kino pod chmurką, teatr powstańczy i ludowa biesiada. Weekendowe atrakcje w powiecie tureckim

Kino pod chmurką, teatr powstańczy i ludowa biesiada. Weekendowe atrakcje w powiecie tureckim
 

Jak co tydzień przygotowaliśmy dla was powiatowy przegląd wydarzeń weekendowych. Kino, teatr, rajd, biesiada… z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy!

Piątkowe kino plenerowe w Muzeum

Piątkowy wieczór to nie lada gratka dla wszystkich fanów kina Sci-Fi. Na godz. 21:00 zaplanowano początek kolejnej, współorganizowanej przez Muzeum Miasta Turku i Miejską Bibliotekę Publiczną, nocy filmowej. Tym razem obejrzymy wspólnie film „Diuna” z 2021 roku, w reżyserii Denisa Villeneuve’a. Szlachetny ród Atrydów przybywa na Diunę, będącą jedynym źródłem najcenniejszej substancji we wszechświecie… seans odbędzie się na dziedzińcu turkowskiego muzeum

reklama

Sobotni spektakl w Dobrej

W sobotę, 6 sierpnia, w sali widowiskowej Centrum Kultury w Dobrej, odbędzie się niezwykły spektakl. „a ponad ziemią z kulami latały brylanty. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim” w reżyserii Przemysława Tejkowskiego, to kolejna ze wspólnych realizacji Centrum Kultury w Dobrej oraz Stowarzyszenia Zagraj. Z tragiczną historią życia Baczyńskiego – poety, żołnierza batalionu „Parasol” AK i jednego z brylantów, utraconego w Powstaniu Warszawskim pokolenia Kolumbów, zmierzą się Adrianna Kieś oraz Przemysław Tejkowski. Muzykę do spektaklu skomponował Jacek Chrobak. Początek przedstawienia o godz. 19:00, wstęp wolny

Festyn rodzinny w Cisewie

W sobotę, punktualnie o godz. 16:00, rozpocznie się Festyn Rodzinny na placu za świetlicą wiejską w Cisewie. Organizatorzy: KGW Cisew, OSP Cisew, sołtys z radą sołecka oraz radni gminni, zapraszają do wspólnej zabawy. Na imprezowiczów czeka masa atrakcji, a wśród nich: dmuchany plac zabaw dla dzieci, mechaniczny byk dla odważnych, wystawa zabytkowych samochodów, stoisko gastronomiczne KGW i kiełbaski z grilla. O godz. 20:00 odbędzie się losowanie nagród, a od 20:30 zabawa taneczna.

Finał Mistrzostw Motoparolotniowych w Przykonie

W sobotę, około godz. 17:00 nastąpi finał VIII Otwartych Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostw Polski – zawodów, które są kolejną edycją Pucharu Świata organizowanego przez FAI. Około 40 zawodników z 7 krajów walczy od poniedziałku o tytuł Międzynarodowego Slalomowego Mistrza Polski. Ich zadaniem jest możliwie szybkie i bezbłędne wykonanie trasy przelotu. Wygrywa najszybszy i bezbłędny przelot.

reklama

Niedziela w Tuliszkowie – rowerowo i ludowo

W niedzielę, 7 sierpnia, odbędzie się kolejny z cyklu rodzinnych rajdów rowerowych. Zbiórka wszystkich uczestników o godz. 14:00 w Wróblinie, meta tym razem w miejscowości Nowy Świat. Zapisy przyjmowane są do soboty, 6 sierpnia, w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuliszkowie.

A wieczorem w tuliszkowskim parku „Biesiada na ludowo”, czyli przegląd zespołów i solistów oraz spotkanie integracyjne. Impreza rozpocznie się o godz. 17:00. Podczas biesiady mała gastronomia, dmuchane zamki.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Biesiadowali na ludowo. Przegląd zespołów i...

Biesiadowali na ludowo. Przegląd zespołów i solistów...

8 sierp.
Tuliszków: Ludowe piosenki rozweselą starszych...

Tuliszków: Ludowe piosenki rozweselą starszych i...

26-07-2018
Tuliszków: Pobiesiadujemy na ludowo

Tuliszków: Pobiesiadujemy na ludowo

03-08-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama