czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

6°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Od dziś można składać wniosek o przyznanie dodatku węglowego

Od dziś można składać wniosek o przyznanie dodatku węglowego
 

Od środy, 17 sierpnia można składać wnioski o tzw. dodatek węglowy. Trzy tysiące bezzwrotnego wsparcia finansowego na zakup węgla kamiennego, brykietu lub peletu, zawierających co najmniej 85 procent węgla kamiennego, przysługuje gospodarstwom domowym, których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe.

Ustawę o przyznaniu dodatku węglowego prezydent Andrzej Duda podpisał 11 sierpnia. Zgodnie z nią, wysokość dodatku węglowego została ustalona na kwotę trzech tysięcy złotych. Dodatek węglowy będzie przyznawany bez kryterium dochodowego. Wsparcie przysługuje nie tylko gospodarstwom, które maja w planach zakup węgla, ale również tym, które już to zrobiły.

reklama

Zapytania o termin składania wniosków spływają do urzędów gmin od dłuższego czasu. Do wczoraj nie było podjętych stosownych regulacji. Od dziś dokumenty przyjmują wybrane gminy, ale obowiązujący wzór pisma jest dostępny do pobrania także z rządowej strony. Urząd Miasta w Turku będzie przyjmował wnioski od 23 sierpnia. 

Wniosek o przyznanie dodatku węglowego można składać do 30 listopada 2022 roku. 

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarz Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

Chciał kupić węgiel, stracił pięć tysięcy!

Chciał kupić węgiel, stracił pięć tysięcy!

25 sierp.
Podwyżka za ciepło? 16 procent czy obniżony VAT?

Podwyżka za ciepło? 16 procent czy obniżony VAT?

4 st.
Rusza miejski program wymiany pieców....

Rusza miejski program wymiany pieców. Skorzystaj z...

10-03-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama