środa 07 grudnia 2022

Agaty, Dalii, Sobiesława

1°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Przed nami plenerowy weekend. Wyjdźcie z domu i korzystajcie z ostatnich dni wakacji!

Przed nami plenerowy weekend. Wyjdźcie z domu i korzystajcie z ostatnich dni wakacji! - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

Poczwórne dożynki, kino w plenerze, rajd rowerowy a nawet Nocny Turniej w Piłce Nożnej – weekend zapowiada się jak zwykle atrakcyjnie. Sprawdźmy razem co nas czeka!

Powrót do przeszłości w kinie pod chmurką

Jest początek lat dziewięćdziesiątych. Czternastoletni Tomek, mieszka wraz z matką (Weronika Książkiewicz) na jednym z wrocławskich osiedli. Chłopiec, podobnie jak wielu rówieśników, wychowuje się bez ojca, który wyemigrował do USA. Jednak pewnego dnia Alek (Maciej Stuhr) nieoczekiwanie staje w drzwiach rodzinnego mieszkania. Wraz z nim w życiu Tomka pojawiają się: kolorowy telewizor, klocki Lego, buty Nike i wymarzony magnetowid. Szczęście Malinowskich nie trwa jednak długo…

reklama

Jeśli zaciekawiła was najnowsza propozycja filmowa, wyświetlana w ramach Nocnego maratonu Filmowego, to wpadajcie na dziedziniec turkowskiego Muzeum dziś o godz. 21:00, na projekcję filmu "Powrót do tamtych dni”. Wstęp wolny

Imprezowa sobota na wsi i w mieście

Imprezową sobotę rozpoczniemy o godz. 14:00, na OSiRze, gdzie powstałe w tym roku Stowarzyszenie „Polak w Potrzebie” organizuje Festyn Zdrowia i Rodziny. Jak zapewniają będzie to świetna okazja do wspólnej zabawy i świętowania przed pierwszym dzwonkiem szkolnym. W programie: dobra szama, animacje dla dzieci, darmowy zamek dmuchany, produkty rzemieślnicze. Imprezę poprowadzi Rafał Pogo Pogorzelski. W namiocie gości oraz organizatora, dostępne będą do nabycia płyty gości. Cegiełka z imprezy będzie przeznaczona na cele stowarzyszenia.

O 16:00 rozpocznie się Piknik Rodzinny na Grabieńcu. Gości zaczaruje iluzjonista Marcin Bieńko, będą konkursy z nagrodami, dmuchańce, kiełbaski, słodycze i warsztaty z leśnego rękodzieła.

Po południu spotkanie autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej, razem z małżeństwem podróżników wyruszymy w wirtualną podróż do Indii... Początek spotkania o godz. 17:00. Wstęp wolny

reklama

Wieczorem, o 21:00, wystartuje III Nocny Turniej w Piłkę Nożną Cisew Cup 2022! dwanaście drużyn będzie rozgrywać swoje mecze na dwóch boiskach „Orlik” – w Cisewie i Słodkowie. Współorganizatorami turnieju są OSP Cisew i Gmina Turek.

W ten weekend czekają nas aż cztery odsłony Dożynek: w Przykonie, Władysławowie, Brudzewie i Kawęczynie. Więcej na ten temat przeczytacie tu:

https://www.turek.net.pl/powiat/33488-przykona-wladyslawow-brudzew-i-kaweczyn-poczworne-dozynki-juz-w-najblizszy-weeke

Niedziela na dwóch kołkach

Kolejny rajd rowerowy w gminie Tuliszków odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 21 sierpnia. Tym razem cykliści wyruszą z Nowego Światu w kierunku Kiszew, gdzie zaplanowano finał rajdu. Zapisy prowadzi Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Tuliszkowie. Wpisowe wynosi 10 zł od osoby, płatne w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Tuliszkowie.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

2
3
4
5
6
7

Podobne artykuły

Zrób to sama! Świąteczne warsztaty wiankowe na...

Zrób to sama! Świąteczne warsztaty wiankowe na...

23 list.
Słyszałaś o Kręgach Kobiet? Są bliżej niż...

Słyszałaś o Kręgach Kobiet? Są bliżej niż myślisz!...

12 list.
Pieczone ziemniaki i złota jesień! Integracyjny...

Pieczone ziemniaki i złota jesień! Integracyjny Rajd...

9 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama