sobota 22 czerwca 2024

Pauliny, Sabiny, Tomasza

reklama

Wideo: Jak można manipulować mieszkańcami miasta? Ostre dementi Starosty na zarzuty PGKiM

Wideo: Jak można manipulować mieszkańcami miasta? Ostre dementi Starosty na zarzuty PGKiM
 

-Jak można manipulować mieszkańcami miasta. To jest coś nie zrozumiałego. Jak można pokazywać skrawek jakiejś decyzji – mówił Dariusz Kałużny, starosta turecki w czasie konferencji prasowej, która była bezpośrednią reakcją na oskarżenia wystosowane wczoraj przez PGKiM. We wtorek, 25 października przedsiębiorstwo powiadomiło opinię publiczną o negatywnej decyzji starosty, dotyczącej wydania pozwolenia na budowę ciepłowni geotermalnej w Turku.

W dniu 26 października, Starosta Turecki Dariusz Kałużny zwołał konferencję prasową, mającą na celu wyjaśnienie okoliczności związanych z wydaniem negatywnej decyzji na budowę ciepłowni geotermalnej w Turku. Starosta nie krył oburzenia wczorajszymi doniesieniami medialnymi zainicjowanymi komunikatem PGKiM o blokowaniu przez podległy mu urząd budowy ciepłowni w Turckiej Strefie Inwestycyjnej.

reklama

W trakcie spotkania z dziennikarzami, starosta wyjaśnił iż negatywna decyzja na budowę ciepłowni wynika wyłącznie z przepisów prawa. Jak zaznaczył, głównym dokumentem prawnym, na podstawie którego podejmuje decyzję w takich sprawach, jest plan zagospodarowania przestrzennego. Według wspomnianego dokumentu, i co warte odnotowania, uchwalonego przez Radę Miasto Turek, w obszarze, na którym ma powstać ciepłownia geotermalna, przewidziano instalację urządzeń wytwarzających energię o mocy nieprzekraczającej 100kW. Moc ciepłowni geotermalnej, która ma powstać przy odwiertach przewiduje się na 4,3 MW. Jest to uchwała nr XXIII/168/20 Rady Miejskiej Turku z dnia 30.09.2020 - To nie po raz pierwszy miasto zarządzane przez Antosika wycina to co chce, ja państwu daję całość uzasadnienia. [...] Jak można manipulować mieszkańcami miasta. To jest coś nie zrozumiałego. Jak można pokazywać skrawek jakiejś decyzji – podsumował starosta.

W trakcie konferencji odniósł się także do kolejnego zarzutu spółki pod swoim adresem, związanej z przeciąganiem wydania decyzji, wykazując pełną chronologię związaną z procedurą wydania pozwolenia na budowę. – Kto tu wychodzi na idiotę? Bo jeśli ktoś mi zarzuca że wielomiesięczne jakieś zaniedbania? To szanowni Państwo ja sobie na to nie pozwolę – skwitował Kałużny.

Podsumowując środową konferencję starosta zadeklarował, że gdy tylko planowana inwestycja PGKiM będzie zgodna z obowiązującym prawem, wyda niezwłocznie pozytywną decyzję na jej budowę. – Ja wydam niezwłocznie decyzję pozytywną jeżeli każdy złożony wniosek kogokolwiek, każdego inwestora będzie zgodny z przepisami prawa – przekazał na zakończenie starosta.

Obszerna relacja z konferencji w naszym materiale wideo.

reklama

Michał Sidorowicz
Dziennikarz Turek.net.plFB

michal@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
Wideo: Jak można manipulować mieszkańcami miasta? Ostre dementi Starosty na zarzuty PGKiM
Podobne artykuły
Wkrótce rusza wiercenie otworu geotermalnego

Wkrótce rusza wiercenie otworu geotermalnego

18 kw.
PGKiM: Wyborcza aktywność ekologów

PGKiM: Wyborcza aktywność ekologów

4 kw.
Opinia Tureckiego Klubu Ekologicznego na temat...

Opinia Tureckiego Klubu Ekologicznego na temat realizacji inwestycji...

4 kw.
PGKiM ogłasza sukces w sprawie geotermii....

PGKiM ogłasza sukces w sprawie geotermii. Będzie większe...

24 mrz.
Wojewoda uchylił kolejną decyzję starosty,...

Wojewoda uchylił kolejną decyzję starosty, blokującą inwestycję w...

12 mrz.
SKO podtrzymało decyzję starosty o...

SKO podtrzymało decyzję starosty o zablokowaniu organizacji sylwestra....

18-02-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama