Plebiscyt Turek.net.pl. Zagłosuj na Wydarzenie i Wtopę 2022 roku!

sobota 28 stycznia 2023

Agnieszki, Kariny, Lesława

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Rząd chce przeciwdziałać suszy i pustynnieniu Wielkopolski. Minister Rolnictwa z wizytą w Kowalach Pańskich

Rząd chce przeciwdziałać suszy i pustynnieniu Wielkopolski. Minister Rolnictwa z wizytą w Kowalach Pańskich - fot.: Starostwo Powiatowe w Turku
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku 

Rekultywacja obszarów pokopalnianych, ze zwróceniem szczególnej uwagi na problem retencji i poprawy stosunków wodnych na naszym terenie, to tylko jeden z tematów poruszonych w czasie czwartkowego spotkania z Wiceprezesem Rady Ministrów i Ministrem Rolnictwa, Henrykiem Kowalczykiem, który na zaproszenie Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszarda Bartosika, przyjechał do Kowali Pańskich w czwartek, 24 listopada.

Spotkanie ministra z mieszkańcami powiatu tureckiego odbywało się w remizie OSP w Kowalach Pańskich i wzięli w nim udział członkowie Zarządu Powiatu Tureckiego na czele ze Starostą Tureckim Dariuszem Kałużnym, przedstawiciele rady Powiatu Tureckiego z Przewodniczącym Piotrem Szewczyńskim, samorządów gminnych, stowarzyszeń, ochotniczych straży pożarnych oraz kół gospodyń wiejskich.

reklama

Minister Henryk Kowalczyk zapewnił, że rząd, za pośrednictwem działań agencji rolniczych, pomoże rolnikom przetrwać trudne czasy. Podkreślił, że ceni sobie bezpośrednie spotkania z mieszkańcami, podczas których może porozmawiać z nimi o ważnych problemach. Nie zabrakło trudnych pytań, jak choćby realnego zagrożenia pustynnienia Wielkopolski. Do tematu odniósł się także Dariusz Kałużny, przypominając, że także w starostwie odbył się szereg spotkań roboczych z udziałem przedstawicieli gmin, Wód Polskich i ZE PAK SA., a list intencyjny zakładający powstanie systemu zbiorników wodnych, podpisali prezesi ZE PAK SA i Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. W najbliższych latach na obszarach pokopalnianych ma powstać pojezierze tureckie. Z inicjatywy MRiRW podmioty te wraz z samorządami i agencjami rolniczymi podpisały także porozumienie, które ma zwiększyć tzw. małą retencję na obszarach rolniczych we wszystkich powiatach Wielkopolski.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Starostwo Powiatowe w Turku2
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku3
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku4
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku5
fot.: Starostwo Powiatowe w Turku6

Podobne artykuły

Fotele, pikniki i wycieczki! Niecodzienne...

Fotele, pikniki i wycieczki! Niecodzienne licytacje...

26 st.
EKO szklarnia, krosno i hafciarka. Nowe...

EKO szklarnia, krosno i hafciarka. Nowe wyposażenie...

19 st.
To był niezwykle udany rok. Druhowie z Chylina...

To był niezwykle udany rok. Druhowie z Chylina...

17 st.

Polecamy...

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama