Plebiscyt Turek.net.pl. Zagłosuj na Wydarzenie i Wtopę 2022 roku!

sobota 28 stycznia 2023

Agnieszki, Kariny, Lesława

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Dzieciaki z Dziadowic i Brudzewa robią to najlepiej! Roztańczony turniej w Malanowie

Dzieciaki z Dziadowic i Brudzewa robią to najlepiej! Roztańczony turniej w Malanowie - fot.: Stowarzyszenie Nadzieja
fot.: Stowarzyszenie Nadzieja  

Taniec jest coraz popularniejszy, a jego różnorodność sprawia, że każdy kto tylko ma ochotę się ruszyć, z pewnością znajdzie coś dla siebie. Dlatego na XIV Turniej Tańca Dowolnego i Towarzyskiego, który w obiegły czwartek odbywał się w Malanowie, zgłosiło się aż 90 uczestników.

Wszystkie grupy zaprezentowały na parkiecie wysoki poziom umiejętności tanecznych, wykazały się inwencją choreograficzną połączoną z elementami akrobatyki i pomysłowością w doborze strojów. Członkowie jury konkursowego nie mieli więc łatwego zadania – szeroki przekrój popisów tanecznych obejmował zarówno tańce ludowe, jak i współczesne rytmy.

reklama

Jak co roku można było liczyć na silną reprezentację grup tanecznych z Brudzewa, a także pokaz profesjonalistki – swój układ taneczny przebojowo zaprezentowała Karolina Secler-Szczepaniak - instruktorka ze szkoły tańca Sieraszewski Dance.

Komisja konkursowa w składzie: Karolina Secler-Szczepaniak – instruktor tańca, Marzanna Szczap – skarbnik gminy, Katarzyna Gorgolewska Erkiet – kierownik Centrum Usług Wspólnych oraz Eryk Lament – miłośnik tańca, przyznała następujące nagrody:

 • w kategorii tańca towarzyskiego:

  I miejsce ex aequo –Amelia Durkiewicz i Alan Włodarczyk oraz Tatiana Rosiak i Hubert Wasik – uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dziadowicach;

  reklama
 • w kategorii tańca dowolnego:

  klasy I – III: I miejsce – grupa taneczne Perełki ze Szkoły Podstawowej w Brudzewie, II miejsce ex aequo – grupa taneczna za Szkoły Podstawowej w Malanowie wraz z grupą taneczną ze Szkoły Podstawowej w Miłaczewie;

  klasy IV – VI: I miejsce – grupa taneczna Iskierki ze Szkoły Podstawowej w Brudzewie, II miejsce – grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej w Malanowie;

  klasy VII – VIII: I miejsce ex aequo – tancerze EL - Dance ze Szkoły Podstawowej w Brudzewie i grupa taneczna ze szkoły podstawowej w Dziadowicach, II miejsce – grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej w Miłaczewie.

Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy i upominki. Komisja doceniła też pracę opiekunów młodych tancerz: Romualdę Kabot i Elżbietę Grązik z Brudzewa, Ewę Stelmaszak z Malanowa, Marzenę Osińską z Dziadowic oraz Elżbietę Młotkiewicz i Andżelikę Płóciennik z Miłaczewa.

Turniej został zorganizowany wspólnie przez Stowarzyszenie „Nadzieja” oraz Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Malanowie i był jednym z zadań projektu pt. „Ze sztuką przez pokolenia”, dofinansowanego ze środków finansowych Gminy Malanów.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: Stowarzyszenie Nadzieja 2
fot.: Stowarzyszenie Nadzieja 3
fot.: Stowarzyszenie Nadzieja 4
fot.: Stowarzyszenie Nadzieja 5
fot.: Stowarzyszenie Nadzieja 6
fot.: Stowarzyszenie Nadzieja 7
fot.: Stowarzyszenie Nadzieja 8
fot.: Stowarzyszenie Nadzieja 9
fot.: Stowarzyszenie Nadzieja 10

Podobne artykuły

Po prostu przyjdźcie potańczyć! Roztańczone...

Po prostu przyjdźcie potańczyć! Roztańczone ferie w...

26 st.
Malanów. Pisanki, kraszanki, jajka malowane......

Malanów. Pisanki, kraszanki, jajka malowane... nie...

12-04-2022
Sexy dance czy dancehall? Zacznij wiosnę z nową...

Sexy dance czy dancehall? Zacznij wiosnę z nową...

28-03-2022

Polecamy...

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama