Plebiscyt Turek.net.pl. Zagłosuj na Wydarzenie i Wtopę 2022 roku!

sobota 28 stycznia 2023

Agnieszki, Kariny, Lesława

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Będą miasteczka rowerowe i symulatory do jazdy rowerem. Bezpieczne dzieciaki na drogach gminy Dobra

Będą miasteczka rowerowe i symulatory do jazdy rowerem. Bezpieczne dzieciaki na drogach gminy Dobra
 

Znaczenia znajomości zasad bezpieczeństwa, przepisów ruchu drogowego i rozsądnego zachowania na drodze, nie sposób dziś przecenić. A edukacja dzieci w tym zakresie, już od najmłodszych lat, to nasz obowiązek. Wiadomo jednak jak jest z obowiązkami… Dlatego tak ważne jest, żeby ta nauka był przekazywana w atrakcyjny i urozmaicony sposób.

O taka formą edukacji zadbali samorządowcy z gminy Dobra, którzy złożyli wniosek w ogłoszonym na wiosnę konkursie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej „Bezpieczny pieszy”. W ramach konkursu gminy mogły ubiegać się o dofinansowanie z funduszy europejskich, przeznaczonych na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w miejscach o największej liczbie wypadków, w okolicy budynków publicznych, takich jak szkoły, ale również również na edukację dzieci.

reklama

Właśnie tą ostatnią możliwość wykorzystano we wniosku z Dobrej. W ramach otrzymanego teraz dofinansowania powstanie stacjonarne miasteczko rowerowe, będzie też zrealizowany zakup jego mobilnej wersji oraz symulatorów do jazdy rowerowej. Całkowita wartość projektu wyniesie 280 153,75 złotych, z czego kwota dofinansowania (85 procent) 238 130,67 złotych.

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

Podobne artykuły

EKO szklarnia, krosno i hafciarka. Nowe...

EKO szklarnia, krosno i hafciarka. Nowe wyposażenie...

19 st.
Sprzęt komputerowy dla uczniów techników i...

Sprzęt komputerowy dla uczniów techników i szkoły...

18 st.
Wystrzałowy Sylwester? Świętuj z głową!

Wystrzałowy Sylwester? Świętuj z głową!

31-12-2022

Polecamy...

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama