Plebiscyt Turek.net.pl. Zagłosuj na Wydarzenie i Wtopę 2022 roku!

sobota 28 stycznia 2023

Agnieszki, Kariny, Lesława

0°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Co im w duszach gra? Trzynasta odsłona powiatowego konkursu literacko-plastycznego dla młodzieży

Co im w duszach gra? Trzynasta odsłona powiatowego konkursu literacko-plastycznego dla młodzieży - fot.: LO w Turku
fot.: LO w Turku 

Co gra w duszach młodych, zdolnych ludzi? Niezwykła wyobraźnia, twórcze podejście do otaczającej ich, nie zawsze przyjaznej, rzeczywistości. Pod fasadą zbuntowanych nastolatków kryją się wrażliwe dusze poszukujące swojego miejsca w tym zwariowanym świecie.

To bardzo budujące, że tegoroczna edycja konkursu, który daje ogromne pole do popisu młodym ludziom z artystycznym zacięciem, cieszyła się tak dużym powodzeniem. Na konkurs wpłynęło bowiem 125 prac z 23 szkół. Zgłoszono 64 prace plastyczne, 43 zdjęcia i 18 prac pisemnych, a członkinie poszczególnych komisji, oceniających nadesłane działa, nie miały łatwego zadania.

reklama

W kategorii „Literatura” jury w składzie: Ela Galoch i Renata Bąk, przyznało pierwszą nagrodę Laurze Rybarczyk (SP Tuliszków), drugą – Paulinie Perlińskiej (SP Kowale Pańskie Kolonia), trzecią – Martynie Zdunek (SP w Turkowicach). Wyróżniono: Amelię Jurkiewicz (SP Tuliszków), Igora Ilskiego (SP w Uniejowie), Ewelinę Kubasik (LO w Turku), Martę Cieślak (SP nr 1 w Turku), Gabrielę Jaśniewicz (SP w Turkowicach), Zofię Marczyńską (SP Cisew) oraz Laurę Jurkiewicz (SP Tuliszków).

W kategorii „Plastyka” jury w składzie: Hanna Choinka, Alina Graczyk, Ela Galoch, Renata Bąk przyznało pierwszą nagrodę Antoninie Sadłowskiej (ZSP w Przykonie) oraz Mai Stasiak (SP nr 5 w Turku), drugą – trzem uczennicom „Ogólniaka” – Marii Pakulskiej, Martynie Kaszni i Weronice Wróblewskiej oraz Piotrowi Ziarkowskiemu (ZST w Turku). Wyróżniono Sandrę Mozio (LO w Turku), Wiktorię Kuźnik (ZST w Turku), Karolinę Zielińską (LO w Turku), Nikolę Ptasińską (SP w Skarżynie), Kacpra Rosiakowskiego (Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Turku), Julię Karkusińską ( SP w Chlebowie), Hannę Mitutę (SP w Wyszynie), Roksane Urbaniak (SP w Koźminie), Tatianę Adasiak (SP w Brudzewie) oraz Ewę Tomaszewską (SP w Wilamowie)

W kategorii „Fotografia” jury w składzie: Hanna Choinka, Alina Graczyk, Ela Galoch, Renata Bąk przyznało pierwszą nagrodę Zofii Stawickiej (LO w Turku), drugą – Patrycji Frątczak (ZST w Turku) oraz Wiktorii Kwaśniewskiej (LO w Turku), Jakubowi Gołdyce (SP w Malanowie) oraz Adriannie Maćczak (SP w Malanowie), trzecią – Nadii Przybylskiej (SP w Chylinie), Karinie Chrzuszcz (ZSP w Grzymiszewie), Amelii Jaros (SP nr 5 w Turku), Karolinie Zielińskiej (LO w Turku), Ksenii Krupie (ZST w Turku) oraz Dominikowi Okońskiemu (ZSR w Kaczkach Średnich). Wyróżnienia przyznano: Tatianie Smak (SP nr 5 w Turku), Justynie Musidlak (SP Malanów), Amelii Becalik (ZSP w Dobrej) oraz Gabrieli Skale (SP w Kawęczynie).

Nagrody dla zdolnej młodzieży pozyskane zostały z Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa (książki), ufundował je też ksiądz Konrad Dreszler z parafii Św. Barbary z Turku.

reklama

Anna Wiśniewska-Kocik
Dziennikarka Turek.net.plFB

email: ania@turek.net.pl

fot.: LO w Turku2
fot.: LO w Turku3
fot.: LO w Turku4
fot.: LO w Turku5
fot.: LO w Turku6
fot.: LO w Turku7
fot.: LO w Turku8
fot.: LO w Turku9
fot.: LO w Turku10
fot.: LO w Turku11
fot.: LO w Turku12
fot.: LO w Turku13
fot.: LO w Turku14
fot.: LO w Turku15
fot.: LO w Turku16
fot.: LO w Turku17
fot.: LO w Turku18
fot.: LO w Turku19
fot.: LO w Turku20
fot.: LO w Turku21
fot.: LO w Turku22
fot.: LO w Turku23
fot.: LO w Turku24
fot.: LO w Turku25
fot.: LO w Turku26
fot.: LO w Turku27
fot.: LO w Turku28
fot.: LO w Turku29
fot.: LO w Turku30
fot.: LO w Turku31

Podobne artykuły

Lokalni bohaterowie inspirują młodzież....

Lokalni bohaterowie inspirują młodzież. Zakończył...

14-11-2022
Przystań zaprasza na darmowe zajęcia i...

Przystań zaprasza na darmowe zajęcia i warsztaty....

15-03-2021
Czym warto wypełnić czas dziecku po szkole?...

Czym warto wypełnić czas dziecku po szkole?...

08-09-2020

Polecamy...

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama