sobota 22 czerwca 2024

Pauliny, Sabiny, Tomasza

reklama

Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Jarosław Pasik kontynuuje dzieło dziadka

Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Jarosław Pasik kontynuuje dzieło dziadka - fot.: Turkowska Unia Rozwoju
fot.: Turkowska Unia Rozwoju 

Kiedy w 1994 roku trafił do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Głuchowie, nie przypuszczał jeszcze, że w przyszłości to właśnie z jego inicjatywy, dojdzie do jej reaktywacji. Jarosław Pasik, prezes OSP Głuchów jest kolejnym kandydatem, który w grudniu 2022 roku zgłoszony został do konkursu o tytuł „Gwiazdy Roku”, ogłoszonego przez Turkowską Unię Rozwoju. Sylwetki wszystkich nominowanych do niego społeczników, prezentujemy na łamach naszego portalu.

Jak sam mówi, z jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej z Głuchowa związany jest całe swoje życie. Tą tradycję z pewnością odziedziczył po dziadku, niegdyś prezesie jednostki oraz ojcu, który też służył. Sam Jarosław Pasik funkcję prezesa pełni od 2011 roku. Nie przeszkodziły mu w niej nawet wyprowadzka z rodzinnej miejscowości.

reklama

Był piękny, słoneczny lipiec 2022 roku, kiedy strażaczki z jednostki OSP Głuchów, biorąc udział w Międzynarodowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych CTIF, zajęły na nich trzecie miejsce. Głuchów, niewielka miejscowość w gminie Kawęczyn, licząca zaledwie 410 mieszkańców, stał się nie tylko dumą gminy Kawęczyn, powiatu tureckiego, ale też województwa wielkopolskiego, a nawet całej Polski.

W olimpiadzie w Cejie na Słowacji, wzięło udział 51 drużyn MDP z 19 państw. Nie zabrakło wśród nich drużyn z gminy Kawęczyn – kobiecej i męskiej reprezentacji OSP Głuchów. Choć w ostatecznej klasyfikacji lepiej wypadły panie, panowie też nie wrócili na tarczy – 14 miejsce na świecie i pierwsze wśród drużyn polskich.

Jak widać, praca i zaangażowanie procentują – międzynarodowy sukces zawodników z Głuchowa jednoznaczne o nim świadczą. Przed nimi nowy rok i nowe wyzwania. Pozostaje nam trzymać za nie kciuki.

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
fot.: Turkowska Unia Rozwoju2
fot.: Turkowska Unia Rozwoju3
Podobne artykuły
Pierwsza konferencja klimatyczna w Turkowskiej...

Pierwsza konferencja klimatyczna w Turkowskiej Unii Rozwoju oraz start...

14 maj.
O klimacie i dla klimatu. Konferencja w...

O klimacie i dla klimatu. Konferencja w Turkowskiej Unii Rozwoju już w...

28 kw.
Pięcioosobowa rodzina z Kowali Pańskich...

Pięcioosobowa rodzina z Kowali Pańskich została bez dachu nad...

6 mrz.
Mazurek i Król. Spełnieni w swoich pasjach...

Mazurek i Król. Spełnieni w swoich pasjach społecznicy z gminy Kawęczyn

5 lt.
Strategia Turkowskiej Unii Rozwoju najlepsza w...

Strategia Turkowskiej Unii Rozwoju najlepsza w Wielkopolsce! A umowa na...

10 st.
Ważny rok działalności Stowarzyszenia TUR

Ważny rok działalności Stowarzyszenia TUR

29-12-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama