sobota 13 lipca 2024

Danieli, Irwina, Małgorzaty

reklama

Uwaga na nieprawdziwe wiadomości! Oszuści podszywają się pod pracowników ZUS!

Uwaga na nieprawdziwe wiadomości! Oszuści podszywają się pod pracowników ZUS!  - fot.:  Shutterstock
fot.: Shutterstock 

Już nie tylko pod pracowników banków, policjantów czy członków rodzin, podszywają się oszuści. Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ostrzegają przed fałszywymi wiadomościami sms, rozsyłanymi przez oszustów. Nie należy klikać w podejrzane linki, ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia.

„Jeden z naszych klientów otrzymał wiadomość sms, z której wynikało, że ma do obioru świadczenie z ZUS. Żeby je otrzymać, miał uzupełnić dane,wchodząc w załączony link” – informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego. „Zdecydowanie nie należy klikać w takie linki, ani podawać swoich danych osobowych, loginów czy haseł. Wiadomość sms nie pochodzi od ZUS-u, a od oszustów, którzy próbują uzyskać dostęp do telefonu i zapisanych w nim informacji albo wyłudzić dane osobowe”.

reklama

ZUS zaleca zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści, jeśli pisana jest np. „łamaną polszczyzną” albo dotyczy świadczeń, o które nie wnioskowaliśmy.

Treść otrzymanego sms-a: „Masz do odebrania nieodebrane swiadczenie z ZUS, prosimy o jak najszybsze jego otrzymanie, musisz przejść do uzupełnienia: https://cutl.(...)”.

W przypadku wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zachęcają do kontaktu z najbliższą placówką ZUS lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem mailowym cot@zus.pl.

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły
Mieszkaniec powiatu oszukany na ogłoszeniach z...

Mieszkaniec powiatu oszukany na ogłoszeniach z Facebooka. Stracił dwa...

13 kw.
Komu przysługuje i ile wynosi zachowek?

Komu przysługuje i ile wynosi zachowek?

12 st.
Jak sprawdzić, ile wyniesie składka na...

Jak sprawdzić, ile wyniesie składka na ubezpieczenie na życie?

03-11-2023
Mieszkaniec powiatu stracił 2,5 tysiąca...

Mieszkaniec powiatu stracił 2,5 tysiąca złotych! Nowe metody...

30-01-2023
Zwolnienie lekarskie online

Zwolnienie lekarskie online

25-01-2023

"Nie będziemy lukrować, ani zamiatać pod dywan". Starosta o sytuacji...

24-11-2022

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama