wtorek 23 lipca 2024

Sławy, Sławosza, Żelisławy

reklama

Zapłacić za samodzielność. Magda Pawlak z Cisewa już po operacji

Zapłacić za samodzielność. Magda Pawlak z Cisewa już po operacji
 

Pamiętacie Magdę Pawlak z Cisewa? Trzydziestolatkę borykająca się z postępującą chorobą – stwardnieniem rozsianym, a dodatkowo z ataksją czyli zaburzeniem koordynacji ruchowej. O jej prostych marzeniach, żeby móc samodzielnie umyć zęby czy zapiąć sobie bluzę pisaliśmy w czerwcu. Teraz mamy świetną wiadomość – planowana operacja stymulacji głębokich struktur mózgu, która miała wyciszyć drżenia, powiodła się, a Magda codziennie ma się lepiej. Pozostaje tylko jedno – do końca sierpnia trzeba za nią zapłacić…

Mam na imię Magda i mam 32 lata. Samodzielnie jestem bezradna. W każdym tego słowa znaczeniu. Samodzielnie mnie nie ma. Nie potrafię wstać, umyć się i uczesać, nie potrafię zjeść samodzielnie śniadania. By przeżyć kolejny dzień potrzebuję pomocy innych osób” – taki opis zbiórki na leczenie Magdy, opublikowaliśmy w naszym poprzednim tekście. Zbiórka ruszyła wraz z nadzieją na znaczną poprawę stanu zdrowia Magdy – operacją, która miałaby wyciszyć drżenia i mimowolne ruchy kończyn, które są spowodowane ataksją oraz stwardnieniem rozsianym.

reklama

Łukasz Rusek, partner Magdy donosi, że planowana operacja odbyła się 11 lipca w Klinice Vital Medic w Kluczborku. – Magda była operowana przez dr Witolda Libionka. Oczywiście trudno oczekiwać, że w ciągu kilku dni mózg Magdy przyzwyczai się do funkcjonowania bez ataksji, ale pierwsze sukcesy już są: przejście z pokoju do toalety, pierwsze od półtora roku samodzielne umycie zębów, zjedzenie kromki chleba czy napicie się wody.

Za operację trzeba teraz zapłacić. I to niebagatelną kwotę – 120 tysięcy. Do tego dochodzą koszty rehabilitacji. Nic dziwnego, że przyjaciele Magdy apelują do wszystkich o pomoc. Na grupie licytacyjnej na facebooku trwają aukcje. Kupić można ręcznie dziergane skarpety, sadzonki, wypad na ryby czy dzień na pasiece.

„Jest nas tu ponad 600 osób, to naprawdę dużo. Wierzę, że każdy z nas ma w domu coś niekoniecznie mu potrzebnego, co mógłby wystawić jako fant na licytację. Gdyby każdy kto należy do grupy otworzył choć jedną licytację, lub zaprosił wszystkich swoich znajomych do tej grupy... Kochani, pomóżcie, proszę” – apeluje Ewelina Pinkowska. To co? Pomożemy?

Jeśli macie możliwość wesprzeć Magdę w drodze do spełnienia tych najprostszych marzeń, możecie zrobić to poprzez jej zbiórkę na portalu siepomaga.pl. Tutaj link:
https://www.siepomaga.pl/magdalena-pawlak
A tu link do grupy licytacyjnej na facebooku: https://www.facebook.com/groups/643038624028244

reklama

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
Podobne artykuły
Rafał Błaszczyk przygotowuje się do...

Rafał Błaszczyk przygotowuje się do Mistrzostw Świata. Każdy może...

6 lip.
Będą grać i pomagać! Trzecia edycja Ambro...

Będą grać i pomagać! Trzecia edycja Ambro Cup już w sobotę!

29 lt.
Posprzątaj i pozbądź się swoich...

Posprzątaj i pozbądź się swoich elektrośmieci! Druhowie z OSP Turek...

25 st.
Mali kolędnicy z Malanowa znowu w akcji. W tym...

Mali kolędnicy z Malanowa znowu w akcji. W tym roku zbierali dla dzieci...

12 st.
Świąteczna solidarność w Malanowie. Turniej...

Świąteczna solidarność w Malanowie. Turniej Piłki Nożnej i...

05-12-2023
Były policjant, teraz bohater własnej bitwy o...

Były policjant, teraz bohater własnej bitwy o życie. Wesprzyj Kamila...

29-11-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama