wtorek 25 września 2018

Aureli, Kamila, Kleofasa

reklama

Brudzew: Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego

Brudzew: Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego - Źródło: www.brudzew.pl
Źródło: www.brudzew.pl 

25-ta i 50-ta rocznica zawarcia związku małżeńskiego to wyjątkowa okazja do podsumowań i refleksji nad zmieniającym się na przestrzeni lat uczuciem dwojga ludzi. Z tego też powodu Urząd Stanu Cywilnego w Brudzewie zorganizował 29 grudnia 2011 r. niecodzienną uroczystość, mającą na celu uhonorowanie szanownych Jubilatów dyplomami oraz medalami nadawanymi przez Prezydenta RP. Miejscem spotkania był Dom Weselny „U Joli” w Kolnicy.

Zanim rozpoczęły się uroczystości w domu weselnym, Dostojni Jubilaci spotkali się na uroczystej Mszy Świętej, którą w brudzewskim kościele pw. Św. Mikołaja odprawił Proboszcz Parafii – Ksiądz Kanonik Zbigniew Wróbel. Na uroczystej Mszy Św. małżonkowie odnowili przysięgę małżeńską i otrzymali błogosławieństwo na dalsze lata pożycia.

reklama

Tuż przed godziną 12:00 Jubilaci przybyli do domu weselnego „Jola” w Kolnicy gdzie bardzo serdecznie przywitali ich Wójt Gminy Brudzew – Pan Cezary Krasowski, Przewodniczący Rady Gminy – Pan Tomasz Kiciński, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Pani Nina Kropidłowska oraz pracownik USC – Pani Grażyna Ratajczyk. Wszyscy skierowali do przybyłych gości szczere gratulacje a także słowa uznania i wdzięczności.

Obchody Jubileuszy uświetniły występy małych i dużych „Brudzewiaków” z Gminnego Ośrodka Kultury w Brudzewie oraz chór „Viribus Unitis” z Turku pod dyrekcją Pani Joanny Gogulskiej a także Ania Knebel z Władysławowa.

Wszystkie pary otrzymały listy gratulacyjne oraz kwiaty. Medale przyznane przez Prezydenta RP otrzymali „Złoci Jubilaci”. Zostały one uroczyście wręczone przez Wójta Gminy Brudzew. Natomiast „Srebrni Jubilaci” dostali dyplomy i życzenia od Wójta.

reklama

Po zakończeniu części oficjalnej małżonkowie w towarzystwie Wójta, Przewodniczącego, Księży oraz dyrekcji szkół gminy Brudzew wznieśli tradycyjny toast a przy poczęstunku i muzyce mieli okazję do wspólnych wspomnień i zabawy.

Źródło: www.brudzew.pl

Podobne artykuły

Korowód Świętego Mikołaja zapoczątkował Magię...

Korowód Świętego Mikołaja zapoczątkował Magię Świąt...

17-12-2017
Świąteczna fabryka pracuje pełną parą!

Świąteczna fabryka pracuje pełną parą!

16-12-2017
Mikołaj odebrał klucz do miasta Turek

Mikołaj odebrał klucz do miasta Turek

15-12-2017
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama