wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Brudzew: Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego

Brudzew: Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego - Źródło: www.brudzew.pl
Źródło: www.brudzew.pl 

25-ta i 50-ta rocznica zawarcia związku małżeńskiego to wyjątkowa okazja do podsumowań i refleksji nad zmieniającym się na przestrzeni lat uczuciem dwojga ludzi. Z tego też powodu Urząd Stanu Cywilnego w Brudzewie zorganizował 29 grudnia 2011 r. niecodzienną uroczystość, mającą na celu uhonorowanie szanownych Jubilatów dyplomami oraz medalami nadawanymi przez Prezydenta RP. Miejscem spotkania był Dom Weselny „U Joli” w Kolnicy.

Zanim rozpoczęły się uroczystości w domu weselnym, Dostojni Jubilaci spotkali się na uroczystej Mszy Świętej, którą w brudzewskim kościele pw. Św. Mikołaja odprawił Proboszcz Parafii – Ksiądz Kanonik Zbigniew Wróbel. Na uroczystej Mszy Św. małżonkowie odnowili przysięgę małżeńską i otrzymali błogosławieństwo na dalsze lata pożycia.

reklama

Tuż przed godziną 12:00 Jubilaci przybyli do domu weselnego „Jola” w Kolnicy gdzie bardzo serdecznie przywitali ich Wójt Gminy Brudzew – Pan Cezary Krasowski, Przewodniczący Rady Gminy – Pan Tomasz Kiciński, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Pani Nina Kropidłowska oraz pracownik USC – Pani Grażyna Ratajczyk. Wszyscy skierowali do przybyłych gości szczere gratulacje a także słowa uznania i wdzięczności.

Obchody Jubileuszy uświetniły występy małych i dużych „Brudzewiaków” z Gminnego Ośrodka Kultury w Brudzewie oraz chór „Viribus Unitis” z Turku pod dyrekcją Pani Joanny Gogulskiej a także Ania Knebel z Władysławowa.

Wszystkie pary otrzymały listy gratulacyjne oraz kwiaty. Medale przyznane przez Prezydenta RP otrzymali „Złoci Jubilaci”. Zostały one uroczyście wręczone przez Wójta Gminy Brudzew. Natomiast „Srebrni Jubilaci” dostali dyplomy i życzenia od Wójta.

Po zakończeniu części oficjalnej małżonkowie w towarzystwie Wójta, Przewodniczącego, Księży oraz dyrekcji szkół gminy Brudzew wznieśli tradycyjny toast a przy poczęstunku i muzyce mieli okazję do wspólnych wspomnień i zabawy.

reklama

Źródło: www.brudzew.pl

Źródło: www.brudzew.pl2
Źródło: www.brudzew.pl3
Źródło: www.brudzew.pl4
Źródło: www.brudzew.pl5
Źródło: www.brudzew.pl6

Podobne artykuły

Atak na księdza w Turku. Napastnikom grozi 5...

Atak na księdza w Turku. Napastnikom grozi 5 lat...

27-05-2020
Udając księdza chce wybudować klasztor. Kuria...

Udając księdza chce wybudować klasztor. Kuria...

27-02-2019
Korowód Świętego Mikołaja zapoczątkował Magię...

Korowód Świętego Mikołaja zapoczątkował Magię Świąt...

17-12-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama