czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

18°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Udając księdza chce wybudować klasztor. Kuria ostrzega przed Fundacją "Brat dla Brata"

Udając księdza chce wybudować klasztor. Kuria ostrzega przed Fundacją
 

W minioną niedzielę w większości parafii powiatu tureckiego, podczas mszy, odczytany został komunikat nadesłany przez Kurię Diecezji Włocławskiej. Komunikat dotyczył głośnej ostatnio sprawy związanej z utworzeniem w naszym powiecie Fundacji „Brat dla Brata”, której założycielem i prezesem jest Robert Bińkowski, a która nosi znamiona mistyfikacji.

W nadesłanym do parafii z naszego powiatu komunikacie czytamy: "Fundacja „Brat dla Brata” działająca na terenie powiatu tureckiego nie jest powiązana ani z diecezją włocławską, ani z archidiecezją poznańską, a jej założyciel i prezes Robert Binkowski nie jest księdzem, a jedynie byłym członkiem Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego. Zalecamy ostrożność w angażowaniu się w działalność tejże fundacji."

reklama

Komunikat jest reakcją na doniesienia o prawdopodobieństwie mistyfikacji jaką odkryli dziennikarze lokalnego tygodnika Echo Turku, związaną z utworzeniem w dniu 11 lutego Fundacji "Brat dla Brata". Fundacja, której prezesem jest Robert Bińkowski ma na celu wybudowanie zespołu klasztornego na terenie powiatu turkowskiego. Zespół klasztorny składać ma się z kościoła, dwóch części mieszkalnych oraz auli widowiskowej na 500 osób. Na stronie fundacji można już znaleźć informacje dla wpłacających datki na cele budowy oraz projekt planowanej inwestycji.

Fundacja Brat dla Brata została powołana 11 lutego na uroczystym spotkaniu w Zajeździe Europejskim, na które zostali zaproszeni m.in. wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Kidawa-Błońska, poseł PO Rafał Grupiński, poseł PiS Ryszard Bartosik, starosta Powiatu Tureckiego Dariusz Kałużny, kierownik Wydziału Spraw Społecznych UM w Turku Aleksandra Purcel-Kowalska, radna Rady Miejskiej w Turku Maryla Stolarek, Rektor SWEiZ w Łodzi ks. dr Jarosław Krzewicki. Tak znamienite grono gości mogłoby sprawiać wrażenie wiarygodności wspomnianej fundacji. Jak się jednak okazuje osoby te prawdopodobnie same nie były świadome miejsca i sytuacji w jakiej się znalazły.

Co ciekawe podczas uroczystego spotkania założyciel i prezes fundacji Robert Bińkowski występował w koloratce czyli elemencie garderoby księdza katolickiego, choć księdzem jak informuje Kuria Włocławska nie jest i nigdy nie był.

MS

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama