piątek 14 sierpnia 2020

Alfreda, Maksymiliana, Selmy

reklama

Wielkie małe gesty pomocy

Wielkie małe gesty pomocy - Źródło: www.wladyslawow.pl
Źródło: www.wladyslawow.pl 

Życie nie musi obfitować w wielkie wydarzenia. Małe gesty, skierowane w stronę drugiego człowieka, proste i niepozorne, wystarczą, by je upiększyć i uszlachetnić. I właśnie mieszkańcy gminy Władysławów licznie zgromadzeni na Koncercie Noworocznym, który odbył się 8 stycznia w Domu Parafialnym, ku takiemu upiększaniu życia mieli okazję. Dobrze się bawiąc, pomagali choremu na cukrzycę Jakubowi. Rozbrzmiewająca od rana Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozgrzała ich serca, a władysławowska młodzież tylko podtrzymała atmosferę, sprawiając, że we Władysławowie serca ludzi były podwójnie gorące i również podwójnie otwarte na potrzeby innych.

Nawet złotówka może mieć ogromne znaczenie, gdy dołoży się ją do tysięcy innych i przekaże potrzebującym i chorym. A przecież radości, szczęśliwego dzieciństwa, życia nie da się wycenić. Doskonale zdają sobie z tego sprawę mieszkańcy gminy Władysławów, którzy 8 stycznia przybyli do Domu Parafialnego w Russocicach na Koncert Noworoczny, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury, by wspólnie pomóc jedenastoletniemu Jakubowi choremu na cukrzycę.

reklama

By chłopiec mógł normalnie funkcjonować, potrzebna jest mu pompa insulinowa, na którą nie stać rodziców. Ale na szczęście nie są oni sami. Dzięki Urzędowi Gminy z wójtem, Krzysztofem Zającem na czele, Gminnemu Ośrodkowi Kultury, dzięki wsparciu księży z parafii w Russocicach wiedzą, że mogą liczyć na pomoc w trudnej chwili. By im pomoc władysławowska młodzież zatrzęsła murami Domu Parafialnego i energetyczną muzyką zachęcała do ofiarności. Na scenie wystąpiły gwiazdy grudniowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, zespoły Vipers oraz Volume, a także Orkiestra Dęta pod batutą Andrzeja Kujawy.

Gorącą atmosferę podtrzymywały emocje związane z licytacją. Licytowano nie tylko słodkie torty, intrygujące obrazy, czy modne damskie torebki ale nawet... wikariuszy. Ks Artur wraz z ks Juliuszem tak bardzo chcieli pomóc Jakubowi, że postanowili sprzedać siebie i pod młotek wystawili wyjazd do kina w swoim towarzystwie. Takie zaangażowanie opłacało się. Obecni na Koncercie mieszkańcy gminy nie szczędzili grosza. Dzięki ich hojności udało się zebrać ponad 4 tys. zł. Kwotę tę od razu przekazano Jakubowi i jego rodzicom, którzy nie kryli wzruszenia. Wójt Gminy wręczając zebrane pieniądze nie krył z kolei dumy z mieszkańców gminy, którzy bez namysłu wzięli udział w niezwykłej akcji niesienia pomocy. Za tą bezinteresowność dziękował wszystkim, zarówno zaangażowanym w organizację Koncertu pracownikom GOK i Urzędu, księżom, radnemu Maćkowi Czaja, zespołom, Orkiestrze Dętej, solistom, wolontariuszom WOŚP ale też wszystkim mieszkańcom.

Gminny Ośrodek Kultury wieczór zakończył... jak przystało na takie wydarzenie - koncertowo. Lawiną przepięknych fajerwerków roziskrzył niebo nad Władysławowem. Ale jak udowodnił ten wyjątkowy styczniowy dzień, serca władysławowiaków są podwójnie wielkie. Nie tylko pomogli Jakubowi podczas Koncertu, ale też wsparli dzieło Jurka Owsiaka. Wolontariuszom WOŚP udało się od rana do popołudnia zebrać 6 517,11 zł. To świadczy tylko o tym, że w gminie Władysławów nie ważne komu się pomaga, ważne że w prosty sposób można nieść pomoc drugiemu człowiekowi i tym samym dokonywać rzeczy wielkich. A jak się okazuje serca mieszkańców gminy są podwójnie wielkie.

reklama

Autor: MW

Źródło: www.wladyslawow.pl

Podobne artykuły

Ksiądz prał. ppłk. Krzysztof Karpiński...

Ksiądz prał. ppłk. Krzysztof Karpiński proboszczem...

12 lip.
Wyjątkowy koniec maja - przed nami uroczysta...

Wyjątkowy koniec maja - przed nami uroczysta sesja...

30-05-2019
Tuliszków: Wiosenny koncert na dwie orkiestry

Tuliszków: Wiosenny koncert na dwie orkiestry

29-04-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama