czwartek 28 stycznia 2021

Agnieszki, Kariny, Lesława

reklama

Choinka Noworoczna w SP w Wyszynie

Choinka Noworoczna w SP w Wyszynie
 

"Podróże, Podróże..." - pod takim hasłem w Szkole Podstawowej w Wyszynie w dniu 14 stycznia odbyła się zabawa karnawałowa czyli tzw. Choinka.

Dzieci wraz ze swymi wychowawcami i przy współudziale Rady Rodziców przygotowały część artystyczną, w czasie której wspólnie z widownią podróżowały po świecie. Młodzi artyści tańcem i piosenką przybliżyli kulturę i obyczaje różnych narodów. Była min. krótka lekcja języka angielskiego, śpiewał zespół ABBA, najmłodsi zatańczyli również walca Wiedeńskiego i polecieli balonem nad jezioro Gopło do Kruszwicy, tańcząc taniec "Myszki".

reklama

Na finał wszyscy wrócili do kraju bo „wszędzie dobrze, ale najlepiej w domu” jak mówi staropolskie przysłowie. Uczestnicy zaśpiewali piosenkę ,,Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina". Dalszą część imprezy stanowiły wspólne gry i zabawy pod kierunkiem grupy Fantazja. Nie obyło się bez wizyty Mikołaja i wręczenia upominków, przygotowanych pod kierunkiem Rady Rodziców.

Relację z Choinki oraz zdjęcia nadesłał kronikarz Andrzej Burszewski

Podobne artykuły

Pierwszy w Turku Marsz dla Życia i Rodziny...

Pierwszy w Turku Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł...

16-06-2019
Władysławów: Biorą 500+, kupią działki za 50%...

Władysławów: Biorą 500+, kupią działki za 50% ceny....

07-11-2016
Kronikarze z powiatu tureckiego na warsztatach...

Kronikarze z powiatu tureckiego na warsztatach w...

25-05-2016

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama