niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Władysławów: Gęste tłumaczenia z sesyjnej "laby"

Władysławów: Gęste tłumaczenia z sesyjnej
 

W czasie XVIII Sesji Rady Gminy Władysławów powrócił temat masowej nieobecności samorządowców podczas uchwalania budżetu na rok 2012. – Nie podchodźmy do zagadnienia jak dzieci, bo jeżeli nie było obecnych 6 radnych to nie był przypadek – postulował Przewodniczący Szczeciński, podczas gdy Wójt Zając mówił o możliwościach ustalenia dogodniejszego terminu minionych obrad.

Kwestię świecących pustką krzeseł na sali obrad w dniu 30 grudnia podjął szybko radny Szustakowski. – Ja wracam do sesji budżetowej. Widzę tu gremium z Urzędu Gminy. Mam pytanie w związku z tym, dlaczego tak nie była reprezentowana gmina w dniu 30 grudnia? – pytał radny.

reklama

Wójt Zając, niejako wywołany do odpowiedzi zaznaczył, iż  informował Przewodniczącego Rady o tym, że dzień 30 grudnia mu nie odpowiada oraz o potrzebie przełożenia sesji budżetowej. –  Przypominam, że to jest akurat ostatni dzień miesiąca, gdzie należałoby i wiele życzeń złożyć i też wiele podziękowań za pracę całoroczną, a więc to jest taki dzień powiedziałbym nieodpowiedni dla pracowników i ciężko w tym dniu wszystko połączyć – mówił wójt. Krzysztof Zając podkreślał, iż była możliwość przesunięcia terminu, w którym ostatecznie nieobecnych było tak wielu samorządowców.

Ustawa o Finansach Publicznych mówi wyraźnie, że budżet powinien być uchwalony w roku poprzedzającym rok budżetowy – przypominał Przewodniczący Szczeciński, argumentując iż nie zachodził żaden szczególny przypadek, przemawiający za przesunięciem sesji z dnia 30 grudnia.

Radny Marek Szczeciński postanowił nie tylko odpierać oskarżenia o złą wolę, ale też samemu napsuć Wójtowi nieco krwi przy dyskusji o sesji budżetowej. – Pan może tutaj różne teorie przedkładać i tak dalej, ale jeżeli tak, to ja mam teraz pytanie - skoro ten termin był zbyt późny, to dlaczego autopoprawki wójta zostały dostarczone 20-tego. No to bardzo proszę przygotować autopoprawki tak żebym ja, jako Przewodniczący, mógł rozesłać je do poszczególnych radnych z odpowiednim wyprzedzeniem i wtedy możemy sesję budżetową robić nawet 23 grudnia, przed świętami, po świętach... Każdy termin można dostosować – mówił Przewodniczący Rady.

reklama

To kto uchwalił budżet, a kto nie, zapewne w najbliższych miesiącach będzie się w Radzie Gminy Władysławów odbijać czkawką. Już podczas pierwszej w tym roku styczniowej sesji można było zauważyć (np. w przypadku kwestii finansowania instytucji kulturalnych) iż pewni samorządowcy mogą przejawiać skłonność do łatwego „umycia rąk” przy mogących wyniknąć niebawem finansowych rozterkach.

W czasie XVIII Sesji Rady Gminy Władysławów radni podjęli min. Uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie odpłatnej służebności przesyłu na rzecz ENERGA-OPERATOR S.A. z siedzibą w Gdańsku Oddział w Kaliszu. Ponadto zatwierdzano plan pracy Rady Gminy oraz Komisji Rady na 2012 rok.

AW

Podobne artykuły

Wideo:

Wideo: "To jest zamach na niezależność OSP". Lewica...

25 maj.
Spacer po muzeum i kościele możliwy z każdego...

Spacer po muzeum i kościele możliwy z każdego domu!

06-04-2020
Wideo: Spektakularne zakończenie ALSA! Czyli...

Wideo: Spektakularne zakończenie ALSA! Czyli jak...

12-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama