sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Władysławów: By młodzi mogli sięgać po najwyższe szczyty

Władysławów: By młodzi mogli sięgać po najwyższe szczyty - Źródło: www.wladyslawow.pl
Źródło: www.wladyslawow.pl 

Dla sportowców świat z najwyższego miejsca na podium wygląda wspaniale. Nic więc dziwnego, że każdy z nich - bez względu na dyscyplinę sportu jaką uprawia - chciałby zwyciężać i móc właśnie z takiej perspektywy patrzeć na kibiców, współzawodników czy trenerów. Ale zanim to osiągnie, koniecznych jest wiele godzin treningów, wytężonej pracy i determinacji w dążeniu do celu, jakim jest zwycięstwo. Takich zdeterminowanych sportowców w gminie Władysławów nie brakuje. Stąd też co jakiś czas gmina rozsławiana jest w Polsce za sprawą spektakularnych zwycięstw wysportowanych mieszkańców gminy. Wójt gminy, Krzysztof Zając od wielu lat nagradza tych najlepszych, by podziękować im za ich starania i wytrwałość. Nie inaczej było w tym roku. W Urzędzie Gminy Władysławów 5 marca spotkali się sportowcy, ich rodzice i trenerzy, by z rąk Wójta odebrać stypendia sportowe.

Na stypendia sportowe młodzi zawodnicy pracują cały rok. Ale ich trud jest doceniany. Wójt gminy Władysławów od wielu lat nagradza najlepszych. W tym roku całoroczne stypendia sportowe otrzymali: Jakub Bałdyka, Daniel Berliński, Kinga Błaszczyk, Krystian Błaszczyk, Kinga Wojdyńska, Krystian Sobiś oraz Piotr Loch. Dla tych zawodników Wójt wygospodarował kwotę 600 zł, która co miesiąc będzie rozdzielana między nich i wypłacana. Wyróżnieni sportowcy sławią gminę Władysławów w lekkiej atletyce oraz karate. Są oni mistrzami nie tylko w naszym regionie, ale w województwie, a co niektórzy nie mają sobie równych w całej Polsce. Tak dobre wyniki mogą osiągać tylko dzięki wielu godzinom treningów oraz ogromnej determinacji w walce o najlepsze miejsca. Nagrodzenie ich za to jest jak najbardziej zasadne. Wójt gminy Władysławów czyni to od wielu lat. Był on jednym z pierwszych, który takie stypendia ufundował. Jak bowiem twierdzi w ludzi zawsze warto inwestować, gdyż oni są siłą i przyszłością gminy. To, że młodzi sportowcy mają ogromną siłę przebicia już wiadomo. Być może dzięki niej uda im się w przyszłości stanąć na najwyższym podium olimpijskim lub posiąść tytuł najlepszych sportowców świata. Póki co z pewnością są najlepszymi sportowcami gminy Władysławów i warto to nagradzać.

Autor artykułu: MW

reklama

Źródło: www.wladyslawow.pl

Władysławów: By młodzi mogli sięgać po najwyższe szczyty - Źródło: www.wladyslawow.pl

Podobne artykuły

IMiGW ostrzega przed intensywnymi burzami z...

IMiGW ostrzega przed intensywnymi burzami z gradem...

28 lip.
Intensywne burze z gradem nad powiatem...

Intensywne burze z gradem nad powiatem tureckim....

26 lip.
IMGW ostrzega przez burzami z silnym wiatrem w...

IMGW ostrzega przez burzami z silnym wiatrem w...

10 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama