piątek 07 sierpnia 2020

Donaty, Olechny, Kajetana

reklama

Malanów: Mają już trzeciego Orlika

Malanów: Mają już trzeciego Orlika
 

W piątkowe popołudnie przy Szkole Podstawowej w Miłaczewie dokonano uroczystego oddania do użytku – zbudowanego za ok. 1,2 mln złotych – obiektu "Orlik2012". Przy tej okazji doszło do „parytetowego” meczu chłopcy vs. dziewczęta, a w okolicznościowym turnieju o Puchar wójta Gminy Malanów trofeum wywalczyła drużyna ze Skarżyna.

W dniu 11 maja plac przy Szkole Podstawowej w Miłaczewie zapełnił się gośćmi otwarcia kolejnego w gminie obiektu sportowego. W uroczystości wzięli udział dzieci, młodzież, rodzice, pracownicy oświatowi, samorządowcy, urzędnicy, mieszkańcy Miłaczewa i okolicznych miejscowości. Tradycyjnego „pokropku” boisk dokonał ks. prałat Stanisław Płaszczyk. Przecięciem symbolicznej wstęgi zajęli się: wójt Gminy Malanów - Gerard Krzeszewski, przewodniczący Rady Gminy - Ireneusz Augustyniak, dyrektor malanowskiego OSiR-u - Jacek Erkiert, dyrektor SP w Miłaczewie - Krystyna Harasna i uczennica tejże placówki oświatowej - Klaudia Szarzała. Dzieci złożyły ślubowanie korzystania z nowoczesnego obiektu w duchu fair play, a w powietrze pofrunęła biało-czerwona „chmura” balonów.

reklama

Po dość podniosłym ceremoniale nie mogło zabraknąć miejsca na chwilę sportowego luzu. W serii rzutów karnych, włodarze gminy oraz inni goście mierzyli się ze stojącym "między słupkami", bramkarzem drużyny Olimpik Czachulec – Konradem Kłodzińskim. Z kolei dzieci zaprezentowały się zebranym w specjalnych układach tanecznych i występach wokalnych. Podczas części artystycznej znalazł się czas na odtańczenie kujawiaka, jak i ruch w rytm hymnu Euro 2012.

Uroczysta inauguracja działania „Orlika2012” nie mogła obejść się bez zmagań sportowych. W wybitnie koedukacyjnym, pokazowym starciu piłkarskim zmierzyli się chłopcy uczęszczający do SP w Miłaczewie oraz uczennice Gimnazjum w Malanowie. Z kolei w Turnieju o Puchar wójta Gminy Malanów ,,Miłaczew – Orlik 2012” wystartowało 7 drużyn. Były to zarówno sołectwa z terenu gminy Malanów: Miłaczew, Miłaczew Kolonia, Miłaczewek, Czachulec Stary i Poroże, jak i goście z gmin ościennych czyli Skarżyn  i Przespolew. Ostatecznie mecz o trzecie miejsce Czachulec Stary : Przespolew zakończył się wynikiem  0:2, a w finale Skarżyn pokonał Poroże 1:0.

W skład otwartego w piątek obiektu wchodzą: boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią o powierzchni 1860m2; boisko wielofunkcyjne o rozmiarze 613 m2, a także budynki szatniowe, toalety itp. Osoby zatroskane o koszty mogą odetchnąć z ulgą, gdyż kompleks powstał w znacznym stopniu dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych. Prace sfinansowane został częściowo z dotacji celowej Ministerstwa Sportu i Turystyki - 500 tys. zł i ze środków Urzędu Marszałkowskiego - 330 tys. zł. Wkład własny gminy wyniósł około 379 tys. zł. Całkowity koszt inwestycji to ok. 1,2 mln złotych.

reklama

Malanów, jako jedyna z podturkowskich gmin, posiada na swym terenie trzy kompleksy boisk typu „Orlik2012”. Ponadto piłkarskie mecze odbywają się np. na boiskach trawiastych w Bibiannie i Grąbkowie, a chętni mogą korzystać także z wielofunkcyjnych boisk poliuretanowych w Kotwasicach i Dziadowicach. W czerwcu ubiegłego roku - podczas gali w Pałacu Lubomirskich w Warszawie - Malanów został wyróżniony tytułem "Sportowa Gmina 2011".

AW

Podobne artykuły

Rusza Turkowska Karta Mieszkańca. Jak złożyć...

Rusza Turkowska Karta Mieszkańca. Jak złożyć wniosek?

2 mrz.
Seniorzy-studenci zainaugurowali pierwszy rok...

Seniorzy-studenci zainaugurowali pierwszy rok...

01-02-2018
Zakaz wstępu do lasów leśnictwa Cisew został...

Zakaz wstępu do lasów leśnictwa Cisew został...

27-09-2017

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama