sobota 11 lipca 2020

Benedykta, Kariny, Olgi

reklama

Z Galewa do Kolnicy o uśmiech dzieci

Z Galewa do Kolnicy o uśmiech dzieci
 

Ponad 200 uczestników wystartowało w trzecim Integracyjnym Rajdzie Turystycznym „O uśmiech dziecka”, który odbył się w niedzielę 27 maja na terenie gminy Brudzew. Dwie trasy piesze: 6 i 9- kilometrowa oraz 16-kilometrowa trasa rowerowa sprzyjały integracji i aktywnej formie spędzania wolnego czasu, a na najmłodszych dodatkowo czekały ciekawe atrakcje i niespodzianki. 

Rajd rozpoczął się zbiórką w Galewie (gm. Brudzew), gdzie uczestnicy zostali podzieleni na grupy: piesze i rowerowe. – Bardzo się cieszę, że z roku na rok jest nas coraz więcej. Jak zawsze gwarantujemy piękną pogodę, a przede wszystkim dobrą zabawę – mówił Dariusz Grajkowski, jeden z głównych organizatorów rajdu. Wśród startujących znaleźli się stali bywalcy rajdu, jak choćby uczniowie koła przyrodniczego    ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku oraz  tacy, którzy w imprezie uczestniczyli             po raz pierwszy.

reklama

Najkrótsza trasa, licząca 6 kilometrów, przeznaczona była dla najmłodszych oraz dla dzieci niepełnosprawnych. Nieco starsze pociechy oraz wszyscy z dobrą kondycją mogli pokonać trasę o długości 9 kilometrów. Dla rowerzystów przygotowano szlak najdłuższy, bo ponad 16-kilometrowy.

- Rajd integracyjny ma na celu propagowanie aktywnego wypoczynku, popularyzację turystyki kwalifikowanej – pieszej i rowerowej, integrację osób zdrowych z niepełnosprawnymi, poznanie okolic i środowiska naturalnego regionu oraz miło spędzony czas w dobrym towarzystwie – mówił Jan Szafrański, z Gminnego Koła TPD przy Szkole Podstawowej w Galewie.

Podczas rajdu wyznaczone były miejsca postojowe na odpoczynek i posiłek. Były też atrakcyjne niespodzianki, skierowane głównie do najmłodszych. Jedną z nich był pokaz i uczestnictwo w wyczynach aut terenowych i off road zorganizowane przez członków „Klubu Tur 4x4”. Inną był pokaz strażackiego wozu bojowego zorganizowany przez jednostkę OSP w Brudzewie.

reklama

Meta wyprawy dla wszystkich grup znajdowała się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kolnicy (gm. Brudzew), gdzie na uczestników czekał dyplom, odznaka turystyczna oraz ciepły posiłek – grochówka z wkładką ufundowaną przez masarnię Stanisława Paszaka oraz kiełbaska.

Organizatorami III Integracyjnego Turystycznego Rajdu „O uśmiech dziecka” byli: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci - Gminne Koło TPD przy Szkole Podstawowej w Galewie, Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze - Integracyjny Klub PTTK „Ziemi Tureckiej” Gminy Ośrodek Kultury w Kolnicy, Regionalne Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Turku, Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych Związku Młodzieży Wiejskiej w Turku oraz Stowarzyszenie „KALI – NOVA”.

Podobne artykuły

Gm. Brudzew: Zderzenie trzech aut na drodze...

Gm. Brudzew: Zderzenie trzech aut na drodze...

24-10-2019
Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Brudzewie

Gminny Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Brudzewie

17-10-2019
Po raz 168 wyruszyła pielgrzymka z Turku do Galewa

Po raz 168 wyruszyła pielgrzymka z Turku do Galewa

06-08-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama