piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Płynęli z nurtem Warty

Płynęli z nurtem Warty
 

Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła tegorocznym uczestnikom spływu kajakowego – Kozubów 2012 zorganizowanego z inicjatywy Wójta Gminy Brudzew przy współpracy mieszkańców Kozubowa i Gminnego Ośrodka Kultury.

 

reklama

O sukcesie przedsięwzięcia świadczy ilość uczestników biorących udział w spływie. Łącznie impreza zgromadziła ponad 130 osób. Jest coraz większe zapotrzebowanie na tego typu imprezy, ludzie cenią swój wolny czas i chcą spędzać go w sposób aktywny i niebanalny, a gmina Brudzew starasię się im to ułatwić, przy okazji realizując swoje stałe cele i założenia, czyli promowanie walorów gminy.

Grupa kajakowych zapaleńców przemierzyła już po raz trzeci rzekę Wartę, od miejscowości Uniejów do Kozubowa. Kajakarze mieli do pokonania trasę ok. 20 km i choć z nieba lał się żar nie przeszkodziło to w dobrej zabawie. Pod czujnym okiem ratowników z firmy „Iva Pit” Piotra Itczaka grupa umiejętnie pokonywała kolejne zakola rzeki aby bezpiecznie dotrzeć do celu.

 

Uczestników przywitał na starcie Wójt Gminy Brudzew – Pan Cezary Krasowski oraz Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego – Pan Krzysztof Grabowski, który przyjechał do Kozubowa na zaproszenie Wójta naszej gminy.

reklama

- Spływ kajakowy - bardzo piękne przedsięwzięcie, które pokazuje, że rzekę Wartę a także i inne rzeki w regionie można wykorzystać do celów rekreacyjnych i sportowych. Powinniśmy brać przykład z takich inicjatyw – mówił Pan Krzysztof Grabowski.

 

Ci, którzy płynęli pierwszy raz przekonali się, że kajak wbrew pozorom jest bardzo bezpieczny a nauka wiosłowania nie sprawiła dużego problemu ponieważ nie wymaga ona dodatkowych umiejętności. Spływ przyciągną nie tylko jego uczestników ale również bardzo wielu mieszkańców okolicznych miejscowości. Na tych, którzy nie mogli bądź nie mieli odwagi uczestniczyć w spływie na miejscu czekały liczne atrakcje w postaci występu zespołów wokalno-instrumentalnych „Friends” i „Foch” z Gminnego Ośrodka Kultury oraz duetu AMEX.

Gminny Ośrodek Kultury składa podziękowanie za pomoc w organizacji spływu: mieszkańcom Kozubowa w szczególności Panu sołtysowi Janowi Gapsa, Antoniemu Śliwce, Zarządowi Dróg Powiatowych Turek oraz Panu Bogdanowi Oblizajkowi i Mirosławowi Andrzejewskiemu.

Źródło: brudzew.pl

Podobne artykuły

Będą nowe wozy dla strażaków z OSP Tuliszków i...

Będą nowe wozy dla strażaków z OSP Tuliszków i...

20 st.
Brudzew: Zwiedzili piękno nadwarciańskich...

Brudzew: Zwiedzili piękno nadwarciańskich brzegów w...

28-07-2021
Kolejne zmiany w budżecie gminy Brudzew....

Kolejne zmiany w budżecie gminy Brudzew. Kolnica...

30-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama